כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות איי לק
קפה ג'ו_GO
זכיינות עידן 2000
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קופיקס
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות סחוט
זכיינות קפנטו
זכיינות בליקר בייקרי

בעלי ארקפה מסביר למה סגר את הסניף בנתב"ג: "חייבים למכור שם ביוקר"

26/02/2017
בעלי ארקפה מסביר למה סגר את הסניף בנתב"ג: "חייבים למכור שם ביוקר"

רשות שדות התעופה עושה שימוש ציני על גבו של הנוסע בכך שהיא קובעת מחיר מטרה לארבעה פריטים במכרז לבתי קפה בנתב"ג ומציגה לו תמונה כאילו הוא יקנה עכשיו בזול", אומר ירון ירקוני, הבעלים של רשת ארקפה שהפעיל  במשך עשר שנים סניף בנתב"ג ובחר שלא לממש את האופציה להאריך את החוזה. "עם התמלוגים שמשלמים בנתב"ג, הזכיין יהיה חייב להציב מחירים גבוהים ביתר המוצרים שהוא ימכור כדי לספוג את מחיר המטרה על שלושה או ארבעה מוצרים שהרשות קבעה".

ירקוני מתייחס למכרז שפרסמה רש"ת בשבוע שעבר לשני בתי קפה בטרמינל 3, באולם המרכזי ובשרוול D, שבהם נקבעו מחירי מטרה למספר מוצרי בסיס: 7 שקלים לאספרסו רגיל או בקבוק מים מינרליים, 10 שקלים לקפוצ'ינו קטן או קרואסון חמאה. 

ארקפה פעלה בנתב"ג משנת 2004 למשך עשר שנים. הרשת שילמה דמי הרשאה גבוהים במיוחד של 9 מיליון שקל בשנה, ולדברי ירקוני, הסניף בנתב"ג הפסיד כסף. "הרשות מפרסמת עכשיו תמלוגים של 5 מיליון שקל במקום 9 מיליון שקל שאני שילמתי, אבל זה רק מחיר סף ויכול לעלות. גם אם המכרז ייסגר על הסכום המינימלי, עדיין מדובר בשכר דירה חודשי של 420 אלף שקל. זה סכום פסיכי — פי 20 מדוכן בקניון רמת אביב היקר. מי ישלם  את הפער הזה? אי אפשר לשלם שכירות של 400 אלף שקל ולמכור קפה במחיר שמוכרים בתל אביב".

לגבי השאלה האם ההכנסות הגבוהות לא מפצות על ההוצאות, טוען ירקוני: "נכון שזה נתב"ג ויש שם תנועה גבוהה, אבל צריך לזכור שעל עסקי מזון בדיוטי פרי חל מע"מ כרגיל. הרשות 'מנפנפת' בכך שהיא תוריד את מחירי הקפה לנוסעים, אבל היא גורמת לעליית מחירים במוצרים אחרים". 
 לדברי ירקוני, כדי להיטיב באמת עם הצרכנים ולהפחית להם מחירים, רשות שדות התעופה היתה צריכה לוותר על תנאי הסף של התמלוגים או לקבע את המחיר לכל המוצרים שנמכרים בבית הקפה. "למה לקבוע מחיר רק ארבעה מוצרים, שמהווים אולי 10% מהמכירות של בית הקפה?", הוא שואל. בעיה נוספת, לדבריו, שמייקרת את הפעלת הסניפים בנתב"ג היא כוח האדם. מרבית הטיסות מטרמינל 3 יוצאות בשעות הלילה, מה שמחייב את המעסיקים לשלם שכר עבודה של 150%. לא רק זאת, "ניוד העובדים לנתב"ג כרוך בעלויות גבוהות למעסיק. "המתחם לא נגיש ואין מסביב שכונת מגורים, כך שכל העובדים צריכים להגיע בהסעות וההוצאות בגין הסעות מאוד גבוהות. העלות הממוצעת של שכר העבודה של עובד בנתב"ג היא יותר מ־60  שקל לשעה בגלל ההסעות ושכר לילה, וזאת לעומת עלות שכר של ברמן בתל אביב, שעומדת בממוצע על 35 שקל לשעה". עם זאת, ירקוני לא פוסל אפשרות כי ייגש למכרז החדש. "אנו נלמד את תנאי המכרז. אם נוכל לקיים מודל עסקי רווחי שלא כמו במכרז הקודם, נתמודד".

 

 

רוצה להיות זכיין לאחת מהרשתות המובילות בארץ? התקשר עכשיו 1700-720-720 או לחץ כאן.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

זכיינות קופיקס

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567