כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות קופיקס
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות סחוט
זכיינות ג'נטלמן
קפה ג'ו_GO
זכיינות קפנטו
זכיינות איי לק
זכיינות אספרסו בר
זכיינות עידן 2000

סערה בכוס קפה: "קופיקס" מעלה את המחיר ל-6 שקלים

16/02/2017
סערה בכוס קפה: "קופיקס" מעלה את המחיר ל-6 שקלים

הפתעה ברשת בתי הקפה של קופיקס - החברה הודעה על העלאת מחיר המוצרים בבתי הקפה שלה מ-5 שקלים ל-6 שקלים. לפי ההודעה המחיר יישאר קבוע לכל המוצרים.

העלאת המחיר הגורפת בכל סניפי בתי הקפה תיכנס לתוקף ב-19 בפברואר. החברה נימקה את העלאת המחירים בצורך להגדיל רווחיות בפעילות בית הקפה - המנוהלים על ידי זכיינים.

החברה נימקה המהלך: "לאור התייקרות העלויות במשק (לרבות עליית שכר עבודה ומחירי חומרי גלם מסוימים) במהלך התקופה של שלוש וחצי השנים האחרונות".

רק לפני חודשיים אמר כץ כי מחיר הקפה בבתי הקפה לא יעלה. כץ נשאל על כך לאחר שרשת הסופרים של קופיקס החלה למכור מספר מוצרים במחיר גבוה מ-5 שקלים. כץ הגדיר אז את שינוי המחיר במוצרים כפיילוט.

השיטה לא השתנתה. קיבלנו עשרות פניות של אנשים שאמרו לנו שחסרים להם מוצרים בסופרמרקטים שלנו, ושאם נמכור אותם, הם לא יצטרכו ללכת לחנות אחרת. ראינו שחסרים פריטים ועשינו פיילוט על עשרה מוצרים. זה כל הסיפור", אמר אז כץ והוסיף: אין שום שינוי בתמחור בתי הקפה. הפיילוט מכוון אך ורק לסופרמרקטים ששם הלקוחות אמרו לנו שיש להם מחסור".

העלאת המחירים של קופיקס מגיעה חודש לאחר שהמתחרה שלה, רשת קופיז, העלתה את מחירי התפריט מ-5 שקלים ל-6 שקלים. בקופיז בחרו להשאיר את מחיר המשקאות החמים על 5 שקלים ולייקר את יתר המוצרים בתפריט, גם לא טרחו עד כה להחליף את השילוט בחנויות שממשיכות לפתות את הצרכנים עם שלטים של 5 שקלים ולמכור ללקוחות ב-6 שקלים. 

היום כתב כץ בהודעה לעיתונות שפירסמה החברה כי "מאז שפתחנו את רשת קופיקס לפני שלוש וחצי שנים, חסכנו לצרכנים באופן ישיר ועקיף מעל מיליארד שקלים אנחנו מוכרים כ-200 אלף פריטים ביום, דבר שחוסך לצרכנים כ-1.5 מיליון שקל כל יום, בהשוואה למחירים ברשתות האחרות. הרעיון העומד בבסיסה של קופיקס, מחיר אחיד לכל המוצרים, ימשיך להתקיים, אך המחיר יעמוד על שישה שקלים. ניסינו במשך תקופה ארוכה להילחם בכוחות השוק ולשמור על המחיר של 5 שקלים. שכר המינימום עלה, שכר הדירה עלה, ארנונה, חשמל וחומרי הגלם התייקרו ולא מאפשרים לנו עוד למכור בחמישה שקלים. העלאת המחיר תאפשר לנו להמשיך ולהתקיים כרשת חזקה, להעשיר את מגוון המוצרים ולהביא את המהפכה לכ-100 מיקומים נוספים, מיקומים שעד היום במרווח ה-5 שקלים לא הצדיקו פתיחת סניף של קופיקס. גם במחיר של שישה שקלים נמשיך לשמור על האטרקטיביות של הרשת ולהיות הרשת הזולה והמשתלמת ביותר". קופיקס מפעילה נכון לסוף ספטמבר 132 סניפי בתי קפה. בתי הקפה של קופיקס רשמו בינואר-ספטמבר עלייה של 19% במכירות שהסתכמו ב־95.4 מיליון שקל, שנבעה בעיקר מפתיחת סניפים חדשים. נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016, לרשת סופר קופיקס 23 סניפים, זאת לאחר שסגרה סניף בקריית טבעון. בעוד פעילות בתי הקפה הניבה לקבוצה רווח תפעולי של 9.6 מיליון שקל ברבעון השלישי, פעילות המרכולים הסבה לקבוצה הפסד של 1.5 מיליון שקל. עם זאת, 19 סניפי סופר קופיקס שנפתחו מאז הרבעון המקביל, הגדילו את מכירות הרשת בתשעת החודשים הראשונים של השנה ל־87.5 מיליון שקל.

 

 

רוצים להיות זכיניים של רשת מצליחה? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

נטושקה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567