כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות סחוט
קפה ג'ו_GO
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות אספרסו בר
זכיינות עידן 2000
זכיינות קפנטו
זכיינות קופיקס
זכיינות איי לק

קסטרו רוכשת 50% מרשת אורבניקה

27/12/2016
קסטרו רוכשת 50% מרשת אורבניקה

אתמול דיווחה החברה כי חתמה על הסכם לרכישת 50% מרשת אורבניקה תמורת 90 מיליון שקל, השקעה שתיכנס לתוך החברה. עסקה זו מעניקה לאורבניקה שווי של 180 מיליון שקל אחרי הכסף. רשת אורבניקה, שהחלה לפעול אשתקד, מונה כיום חמש חנויות ומתכננת לפתוח ארבעה סניפים נוספים במהלך 2017, בין היתר, בקניון עזריאלי חיפה ובמתחם ביל"ו. חלק מבעלי המניות של החברה הנרכשת הם גם בעלי מניות בחברות הודיס, טופ טן, קרולינה למקה ואקססוריז, אשר קסטרו מחזיקה ב-26.4% מהון המניות שלהן. מהדוחות שצירפה קסטרו לדיווח לבורסה עולה, כי אורבניקה רשמה הכנסות של 81 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2016. הרווח התפעולי היה 4.1 מיליון שקל, והרווח הנקי בתקופה זו עמד על 3.4 מיליון שקל. החברה צופה כי תסיים את השנה הנוכחית עם הכנסות של 118-120 מיליון שקל ורווח נקי של 7-8 מיליון שקל. את שנת 2015, שבה פעלה באופן חלקי, סיימה הרשת עם הכנסות של כ-40 מיליון שקל, ועם רווח נקי של 2 מיליון שקל.

עם השלמת העסקה, לקסטרו ולקבוצת בעלי המניות הקיימים בחברה הנרכשת ערב השלמת העסקה תהיה הזכות למנות כל אחת שני דירקטורים לדירקטוריון החברה הנרכשת. ההסכם כולל התחייבות לחלוקת דיבידנד שנתי בשיעור של 50% לפחות מהרווחים השנתיים הראויים לחלוקה. לעסקה מספר תנאים מתלים ובהם אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, וקבלת הסכמות צדדים שלישיים, בין היתר חלק ממשכירי הנכסים שבהם פועלת הרשת, וכן גורמים בנקאיים. עוה"ד יוני פויכטונגר ועידו ארליך ממשרד נשיץ ברנדס אמיר ועו"ד עמיר פולטין ייצגו את חברת אורבניקה בעסקה. גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקסטרו ומבעלי השליטה, אמר כי "ההסכם מאפשר תנופה מואצת לצמיחת החברה. אנו בטוחים כי כתוצאה מהרכישה נוכל גם ליהנות מהסינרגיה בין החברות, ובכוונתנו לפעול למיצוי הפוטנציאל אשר יאפשר לנו צמיחה נוספת גם בעתיד".

מבנה הבעלות על רשת אורבניקה, המוחזקת באמצעות חברת פאלו ריטייל, דומה לזה של קבוצת הודיס שקסטרו רכשה כרבע ממניותיה לפני ארבעה חודשים - למעט שותף קנדי שעליו הצהירו בעלי הרשת, אך הוא אינו רשום כבעל מניות ברשם החברות.

בדומה להודיס, גם באורבניקה ישנו ריבוי של שותפים, הכוללים את יוסי גביזון, העומד בראש קבוצת הודיס ומחזיק ב-31% מהמניות; אלי גבי שמחזיק ב-21% מהמניות; ושותפים נוספים, כמו אורן בר גיל, ניצן ישראלי ומריאנו קרפ. מי שעוד מחזיקות במניות אורבניקה (ובהודיס) הן הדוגמנית בר רפאלי (2% מהמניות) ואמה ציפי (1%).

השיווק של אורבניקה נבנה על המותג בר רפאלי, המשמשת כפרזנטורית של הרשת לצד היותה פרזנטורית של הרשתות האחרות בקבוצת הודיס - הודיס וקרולינה למקה.

אורבניקה חנכה את הסניף הראשון שלה במאי 2015 בסינמה סיטי בראשל"צ, אשר משתרע על שטח של 2,500 מ"ר, בשתי קומות. מאז פתחה הרשת ארבעה סניפים נוספים - בביג פאשן אשדוד, בקניון הנגב בבאר שבע, בקניון עזריאלי בת"א ובקניון מול הים באילת.

אורבניקה מציעה אופנה לכל המשפחה, מינקות ועד לגיל המבוגר, והפריטים בחנות כוללים אופנת בייסיק, בגדי ערב, בגדי ספורט, הלבשה תחתונה, וכן נעליים, תכשיטים, תיקים ואקססוריז.

 

 

רוצים להיות זכיינים של אחת מהרשתות המצליחות? חייגו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן לתאום פגישת יעוץ

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

ממלכת החלבה והטחינה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567