כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות איי לק
זכיינות קפנטו
קפה ג'ו_GO
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות קופיקס
זכיינות אספרסו בר
זכיינות עידן 2000
זכיינות סחוט
זכיינות בליקר בייקרי

רשתות האופנה לי קופר, נאוטיקה, סולוג וניין ווסט - מפסידות כסף

6/12/2016
רשתות האופנה לי קופר, נאוטיקה, סולוג וניין ווסט - מפסידות כסף

רשת בגדי הילדים סולוג ממשיכה להכביד על קבוצת בריל. למרות עלייה של 3.3% במכירות בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ההפסדים של הרשת מעמיקים. מכירות הרשת הסתכמו ב-41.1 מיליון שקל, אך גררו הפסד תפעולי של 3 מיליון שקל - לעומת הפסד תפעולי של 2.82 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
לקבוצת בריל יש מספר לא מבוטל של רשתות אופנה והנעלה, הכוללות בנוסף לסולוג גם את גלי, כל נעל סנטר, נאוטיקה, טימברלנד, לי קופר, סולוג, ניין ווסט, איזי ספיריט ואן קליין. חלקן הניבו ביצועים טובים, אך אחרות פשוט לא מתרוממות.
כך, בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה, מכירות הקבוצה ירדו ב-3.4% והסתכמו ב-439.7 מיליון שקל. הרווח הגולמי הסתכם ב-219.3 מיליון שקל, ושיעורו מהמכירות נשחק מ-51.7% ל-49.9%. בשורת הרווח התפעולי הקבוצה רשמה הפסד של 5.93 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 6.4 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים אשתקד. את השורה התחתונה חתמה הקבוצה בהפסד נקי של 11.6 מיליון שקל.

לבריל יש כיום שתי אחזקות משמעותיות שאחראיות ל-64% המכירות והרווחים של הקבוצה: האחת, הרשתות גלי וכל נעל סנטר (מגזר הנעליים), אחראיות לכ-37% מהמכירות; האחרת, הרשתות נאוטיקה וטימברלנד, אחראיות לכ-27% מהמכירות.

במגזר הנעליים ירדו אמנם מכירותיה של בריל ב-3% והסתכמו בכ-161 מיליון שקל, אך הרווח התפעולי עלה ב-31% ל-6 מיליון שקל (3.7% מהמכירות), לעומת רווח תפעולי של 4.6 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד (2.7% מהמכירות).
הרשתות נאוטיקה וטימברלנד (מגזר SBN) היו תמיד למוקד רווח מרשים, אך השנה נראה כי הן חוות שחיקה ברמת הרווחיות, אף שזו עדיין גבוהה. מכירות הרשתות הסתכמו בתקופה זו ב-117.2 מיליון שקל - ירידה של 2.5%. הרווח התפעולי, לעומת זאת, צנח ב-37% - מרווח תפעולי של 18.8 מיליון שקל (15.7% מהמכירות) ל-11.9 מיליון שקל (10.2% מהמכירות). 
כשבריל רכשה לפני 6 שנים את רשת לי קופר שנקלעה לקשיים, היא חשבה להפוך אותה למנוע צמיחה ולמוקד רווח. אלא שמאז הלכו ביצועיה והידרדרו, והרשת, שפנתה לקהל הצעיר והייתה חזקה במיוחד בגזרת הג'ינסים, איבדה מהייחודיות וממיצוב המותג.
מתחילת השנה הנוכחית צנחו מכירות לי קופר ב-9.5% והסתכמו ב-66.2 מיליון שקל בלבד. אלה הניבו הפסד תפעולי של 929 אלף שקל, לעומת רווח תפעולי של 3.4 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. גם אם אין מדובר בהפסד גדול, הרי שהמגמה השלילית הנמשכת תקופה ארוכה מחייבת את בריל לחשב מסלול מחדש בכל הקשור להמשך פעילות הרשת.
בריל גם מחזיקה בכמה מותגי יוקרה, הכוללים את ניין ווסט, Guess, איזי ספיריט ואן קליין, המאוחדים במגזר סופר ברנדס. במגזר זה ירדו המכירות מתחילת השנה ב-3% והסתכמו ב-54.2 מיליון שקל. הפעילות, שהניבה אשתקד רווחיות נמוכה של 514 אלף שקל (0.9% מהמכירות), עברה להפסד של 477 אלף שקל. המכירות בחנויות הזהות ברבעון השלישי השנה צנחו ב-16.9% - ירידה חדה במיוחד.
בריל מדווחת בתוך כך כי מינואר הקרוב היא תפסיק לנהל את מחלקות הנעליים ברשת המשביר לצרכן, אך תמשיך למכור נעליים לרשת בתי הכלבו בקונסיגנציה.

 

 

מחפשים זיכיון לרשת מצליחה? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

סמארטפון

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567