כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות סחוט
זכיינות אספרסו בר
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות עידן 2000
זכיינות קפנטו
זכיינות איי לק
זכיינות קופיקס
קפה ג'ו_GO

קסטרו קנתה 26.4% מקבוצת קרולינה למקה והודיס

28/08/2016
קסטרו קנתה 26.4% מקבוצת קרולינה למקה והודיס

לקסטרו ניתנה האופציה להגדיל אחזקתה בקבוצת החברות ל-50% תוך שנתיים.
 יוסי גביזון, מבעלי הקבוצה, ימשיך לכהן כמנכ"ל, תוך התחייבות להישאר בחברה 3 שנים.
 קסטרו מפעילה 155 חנויות. להודיס 77 חנויות, לטופ טן 75 חנויות, לקרולינה למקה 73 חנויות ודוכנים בישראל (החלה לאחרונה לפתוח חנויות בחו"ל) ולאקססורייז הבריטית - 17 חנויות בישראל. ב-2015 מחזור המכירות של הקבוצה עמד על כ-480 מיליון שקל, וקסטרו תפרט את המחזור של כל חברה בדו"חות שלה. המחזור של קסטרו עמד על 917 מיליון שקל.
 בר רפאלי מחזיקה 5% ממניות קרולינה למקה. עקב כך גם היא תרוויח מהעסקה. לכל חברה וחברה בקבוצת הודיס יש כ-10 בעלים.
 קסטרו לא רכשה את רשת אורבניקה, השייכת גם היא לקבוצה. יוסי גביזון הסביר במסיבת עיתונאים שנערכה היום: "לאורבניקה יש שותף נוסף, מייקל גולד הקנדי ולכן היא לא נכללת ברכישה. גולד הוא בעל הרעיון והספק הראשי של החברה. לכן כרגע, אורבניקה נשארת מחוץ לתמונה"

מנכ"ל ובעלים משותף של קסטרו גבי רוטר אמר: "יהיה שיתוף פעולה בין החברות במדינות הייצור ובצד התפעולי".
 לשאלה אם העסקה תסייע לקסטרו להוזיל אביזרים שכן זו אחת מהתמחויות הקבוצה, אמר רוטר: "לאקססוריז בקסטרו מחירים טובים, אהל בהחלט יהיה שיתוף פעולה".
 הרכישה תבוצע באופן הבא: קסטרו תשלם לבעלי המניות של חברות הנרכשות 53.75 מיליון שקל במזומן. קסטרו תזרים לחברות 21.25 מיליון שקל. כמו כן תקצה 266,500 מניות רגילות של החברה כחלק מהתשלום. המניות חסומות ל-18 חודשים.
 הרכישה היא לפי מכפיל של 5.4 של של ה-ebitda של החברה 356 מיליון שקל.
 גבי רוטר אמר: "לחברות מחזור כולל של כחצי מיליארד שק. הרווח התפעולי של החברות 49.8 מיליון שקל. הרווח הנקי 34.6 מיליון שקל.
 "היופי בחברות הוא שמעבר לכך שהן רווחיות, אין להן חוב פיננסי בכלל. לקסטרו יש מספיק מזומנים בקופה כדי לממן את הרכישה אין לנו בעיה לבצע העסקה.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

נטושקה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567