כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות אספרסו בר
זכיינות ג'נטלמן
קפה ג'ו_GO
זכיינות עידן 2000
זכיינות איי לק
זכיינות קופיקס
זכיינות סחוט
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות קפנטו

קרן מרקסטון מכרה את רשת מגנוליה לספק תכשיטים שלה

26/01/2016
קרן מרקסטון מכרה את רשת מגנוליה לספק תכשיטים שלה

קרן מרקסטון מכרה את רשת התכשיטים מגנוליה. כך נודע "לכלכליסט". הרשת נמכרה לאחד מספקי התכשיטים שלה – חברת תכשיטי בן יהודה בע"מ – חברה ירושלמית בבעלות ניסן בן יהודה, שפועלת מאז שנת 1939. תכשיטי בן יהודה היא אחד משלושת ספקי התכשיטים הגדולים של מגנוליה.

העסקה נחתמה בסוף השבוע שעבר ונדרשת את אישור הממונה על הגבלים עסקיים. על פי מבנה העסקה, ישלם ניסן בן יהודה לקרן מרקסטון המחזיקה בבעלות על מגנוליה, סכום ראשוני נמוך יחסית, ובמשך שלוש שנים, משנת 2016 ועד 2018, יעביר למרקסטון אחוז מסוים מהרווחים. בן יהודה גם יקח על עצמו את ההתחייבויות הכספיות של מגנוליה הכוללים חובות המוערכים במיליוני שקלים בודדים לספקי הרשת.

מגנוליה מעסיקה 550 עובדים שימשיכו להיות מועסקים על ידי הרוכשת החדשה. לדברי בן יהודה, הוא מתכוון להמשיך לעבוד גם עם כ-20 ספקי הרשת שחלקם מייצרים בארץ וחלקם מייבאים סחורה מחו"ל.

מדובר בעסקה שיש בה אינטרס לשני הצדדים – תכשיטי בן יהודה הוא ספק גדול של מגנוליה ורשת התכשיטים מהווה כ-70% מהפעילות שלו. במקרה בו מגנוליה היתה קורסת, כמו שקרה לאחרונה עם רשת מתחרה שלה, תכשיטי אסנת, היה בן יהודה אחד הנפגעים המרכזיים מהמצב. רכישת הרשת הקמעונאית מהווה עבורו פלטפורמה למכירה של התכשיטים שהוא מייבא מהמזרח הרחוק. קרן מרקסטון מנסה מזה מספר שנים למכור את מגנוליה ואף ניסתה להנפיק אותה בלונדון ללא הצלחה. הפעם האחרונה הייתה ביולי האחרון, אז ניסתה מרקסטון להנפיק את רשת התכשיטים בלונדון לפי שווי של 40 מיליון שקל – מחצית מהשווי לפיו ניסו למכור או להנפיק אותה שנה קודם לכן. מרקסטון רכשה את מגנוליה בשנת 2007 מהמייסד אהוד כהן, תמורת 30 מיליון דולר. מרקסטון מצויה במצב פיננסי בעייתי. לפני כשנה מכרה הקרן את רשת סטימצקי שהייתה בבעלותה ונקלעה לחדלות פרעון, לקבוצת משקיעים בראשות ג. יפית.

מגנוליה מונה 86 דוכני מכירה בישראל בבעלותה המלאה, המגלגלים מחזור מכירות של כ-130 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). בנוסף, מפעילה החברה באמצעות זכיינים 19 סניפים בקנדה, 15 בפורטוגל, 7 באנגליה ו-12 באוסטרליה 12 המגלגלים על פי ההערכות מחזור נוסף של 50 מיליון שקל. מגנוליה מתמודדת בשוק קשה שבו רשתות נמכרות ונסגרות. רשת אסנת כאמור החליפה ידיים וקרסה, אקססוריז של משפחת פישמן נרכשה לאחרונה על ידי הבעלים של הודיס, יוסי גביזון והשחקניות הבינלאומיות, בראשן רשת תכשיטי פנדורה, נגסו במכירות של הספקיות המקומיות.
 
 
מתעניינים בזיכיון/זכיינות לתכשיטים? התקשרו עכשיו 1700-720-720

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

אולדיס

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567