כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות ג'נטלמן
קפה ג'ו_GO
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קופיקס
זכיינות סחוט
זכיינות קפנטו
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות עידן 2000
זכיינות איי לק

השליח שרוצה סלייס לעצמו

4/01/2016
השליח שרוצה סלייס לעצמו

לפני 25 שנה החל אסף גרינברג, אז סטודנט בן 22, לעבוד כשליח פיצה ברשת דומינוס. כיום, שש שנים אחרי שעזב את הרשת בטריקת דלת, הוא פותח רשת מתחרה. בפברואר ייפתח בישראל הסניף הראשון של רשת הפיצריות השלישית בגודלה בארה"ב, פאפא ג'ונס. הסניף ייפתח ברחוב דיזנגוף 267 בתל אביב, על שטח של 95 מ"ר בשתי קומות — הקומה השנייה מיועדת לייצור הפיצה, ואזור הישיבה יהיה חיצוני ומצומצם. פאפא ג'ונס תפעל בבעלות קבוצת הסושיה פרנג'ליקו — גרינברג ומשה טיילר, שכל אחד מהם מחזיק ב־37.5% מהמניות והם שותפים גם ברשתות האסייתיות הסושיה ופרנג'ליקו. ביתרת המניות מחזיקים משקיעים פרטיים שקטים. גרינברג כאמור מכיר היטב את עולם הפיצה. הוא התקדם בדומינוס פיצה עד ששימש מנכ"ל, וב־2004 רכש את הבעלות עליה עם שני זכייני משנה, יוסי אלבז ודני גולד, תמורת 6 מיליון שקל. ב־2007 הוא פרש מניהולה ועבר לאנגליה, ושם שימש זכיין אזורי של 15 סניפי דומינוס. לאחר שלושה חודשים הוא שב לארץ, וב־2009, לאחר תביעות שניהל נגד שותפיו, הוא מכר להם את מניותיו ונפרד מענף הפיצות.

אלא ששוק הפיצה שונה כיום, ופאפא ג'ונס תידרש למשאבים רבים לקבלת לגיטימציה למותג, שגם אם הוא נחשב לשלישי בגודלו בארה"ב, בישראל הוא אינו מוכר לצרכן. שוק הפיצה מוערך בכ־700 מיליון שקל בשנה. דומינוס פיצה מגלגלת כ־200 מיליון שקל, פיצה האט כ־160 מיליון שקל, והיתר נחלק בין רשתות קטנות ופיצריות שכונתיות. בעשור האחרון צמחה דומינוס מ־23 ל־55 סניפים, ופיצה האט צמחה מ־24 ל־72 סניפים. גרינברג מצהיר כי אין לו כוונה להתחרות במחיר, והסלוגן של פאפא ג'ונס הוא "מרכיבים טובים יותר, פיצה טובה יותר". חלק מחומרי הגלם יובאו על ידי חברת דיפלומט, וחלקם יירכשו מספקים בארץ, כמו קמח משטיבל, גבינה ממחלבות גד, פפרוני ממעדני מניה ומשקאות מקוקה־קולה.

איפה הבידול של פאפא ג'ונס אם חומרי הגלם ברובם מהארץ?

"במרכיבים טובים יותר. אנחנו עובדים עם ספקים שעומדים בתקני מוצרים גבוהים ומייצרים לפי ההנחיות של אנשי הפיתוח של פאפא ג'ונס. בצל סגול הוא בצל סגול, אבל יש הבדל אם הוא בא משקית ואקום או שחותכים אותו פה בסניף".

 

אבל הצרכן הישראלי מחפש בזול ומהר.

"לא בענף הפיצות ולא בערים הגדולות. אם לדומינוס יש שבעה סניפים בתל אביב, השוק כנראה קיים. אני לא מכוון לעשירון החמישי, הנמוך. הקהל של הרשתות האמריקאיות הוא קהל תל־אביבי. אנחנו פונים למשפחות צעירות, לאמהות ולרווקים. נתחיל בתל אביב, ומשם נתפרס הלאה".

 

איך תתחרה בדומינוס בזירה הדיגיטלית?

"אני בא עם סניף ראשון, והם עם יותר מ־50 סניפים, ואני יודע את מקומי. אני לא יכול להרשות לעצמי להשקיע משאבים שהם משקיעים, אבל אני כן יודע לתת פיצה טובה יותר. אני לא מתחרה בדומינוס ובהאט. אני לא הולך להשקיע מיליונים באתר אינטרנט שבסופו של דבר יעביר הזמנה לסניף. אני מעדיף להשקיע את הכסף בפיצה".

פאפא ג'ונס מתכננת לפתוח בשלב הראשון חמישה סניפים שיהיו בבעלות גרינברג ושותפו. כל סניף יוקם בהשקעה של כ־800 אלף שקל, על שטח של כ־100 מ"ר, ולדברי גרינברג המטרה היא להגיע לכ־15 סניפים בשלוש שנים. "אנחנו רוצים לבנות את העסק נכון. כמו המדיניות שהנחלתי בדומינוס פיצה, גם פה אני מחפש זכיינים מתוך העסק. זה אומר שבסניפים הראשונים אני רוצה לגדל את אנשי המטה ואת זכייני העתיד", הוא אומר.

 

 

 

מתעניין בזכיינות לפאפא ג'ונס? לחץ כאן

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

נטושקה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567