כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


קפה ג'ו_GO
זכיינות סחוט
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות איי לק
זכיינות עידן 2000
זכיינות אספרסו בר
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות קפנטו
זכיינות קופיקס

ביהמ"ש חייב את ארומה ת"א לפנות סניף בדיזנגוף

11/11/2015
ביהמ"ש חייב את ארומה ת"א לפנות סניף בדיזנגוף

סניף ארומה תל אביב בצומת הרחובות דיזנגוף־גורדון בתל אביב יפונה עד 15 בדצמבר בהוראת בית משפט, לאחר שהרשת לא טרחה לעדכן את בעל הנכס על השינויים בחברה המנהלת. "כל עוד נמזג אייס ארומה כמים ובורקס פינוקים מוזמן כסדרו, אינך נדרש כלל לתניותיו של הסכם השכירות. אל אלו בא אתה, טבעו של הסכם הוא, כשמתעוררות בעיות", לשון פסק הדין.

האם חברה ששוכרת נכס, חותמת על הסכם שכירות ומעמידה ביטחונות וערבויות יכולה למכור את פעילותה ולא לעדכן את בעל הנכס שהכניסה במקומה שוכרים חדשים? שופט בית משפט השלום בתל אביב גיא הימן קבע השבוע שצעד זה מהווה הפרה עמוקה של ההסכם, באופן שמחייב את פינוי הנכס לצד הוצאות משפט המסתכמות בכ־50 אלף שקל. בפסק הדין מתח השופט ביקורת חריפה על ארומה הולדינגס, על בעליה הקודמים סהר שפע ועל הבעלים החדשים קבוצת GEG שבשליטת גולן עינת.

 חוזה השכירות בסניף נחתם ב־2005 בין בעל הנכס נדר דדבקש ובין רשת ארומה תל אביב לתקופה של 15 שנה. לפי התביעה שהגיש בעל הנכס, באמצעות עוה"ד דרור נאור וטלי קולודני, הוא גילה פתאום כי מי ששכר ממנו את הנכס לא נמצא בו עוד, לאחר שהתברר לו כי סהר שפע מכרה את הפעילות לידי גולן עינת, בעלי רולדין שעומד בראש חברת GEG. לשיטתו של התובע, מדובר בהפרה מהותית של ההסכם, שכן מי שחתם מולו על הסכם השכירות שוב אינו אחראי למתרחש בו.

"אף לא אחת מהנתבעות טרחה ליידע את התובע בדבר השינוי, קל וחומר לשאול לדעתו", קבע השופט. "באורח חד־צדדי גרמו החברות לכך שבעל הנכס יאבד את שותפתו להסכם שכירות בן 15 שנים ואפילו לא יידע על כך. רק ביולי 2014, חצי שנה לאחר העברתה של השכירות לחברת ארומה הולדינגס, הודיעה בהודעה לקונית באת כוחן של החברות לתובע כי זהותה של השוכרת השתנתה וכי שוב אין סהר שפע שוכרת ממנו את הנכס". לשיטתו של השופט, אין דבר מהותי בהסכם מזהותם של הצדדים, ושינוי חד־צדדי שלא כדין של זהותם מהווה הפרה מהותית.

לקביעת השופט, אילו היו מתעוררות בעיות היה עלול התובע למצוא את עצמו מול שוקת שבורה: "מה חייבת לו, ניתן היה לטעון, מן הבחינה החוזית ארומה הולדינגס? אם לסהר שפע יפנה, מאידך גיסא, אפשר כי יושב לו ששוב אין חברה זו אחראית לנעשה בנכסים הנשכרים בידי אחר".

מסהר שפע ו־GEG נמסר: "אנחנו חושבים שנפלה טעות בפסק הדין, נערער". מארומה ת"א נמסר כי הרשת תערער.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

אולדיס

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567