כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות איי לק
זכיינות סחוט
זכיינות קופיקס
זכיינות קפנטו
קפה ג'ו_GO
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות אספרסו בר
זכיינות עידן 2000

ארקפה מוכרת את רשת ג'ויה ב־3.5 מיליון שקל

17/09/2015
ארקפה מוכרת את רשת ג'ויה ב־3.5 מיליון שקל

קבוצת ארקפה, שבבעלות ירון ירקוני, משפחת שמר ואנריקו מנצ'יני, מוכרת את רשת המסעדות האיטלקית ג'ויה. הקבוצה מנהלת מגעים עם כמה גורמים, ומגעים מתקדמים מתקיימים בינה ובין המסעדן איציק אנקונינה, הבעלים של 17 מסעדות ברחבי הארץ. על פי ההסכם המתגבש ירכוש אנקונינה את השליטה ברשת (76%) תמורת כ־3.5 מיליון שקל. ביתרת המניות יחזיקו השף בני אשכנזי ושותפים מנהלים.

הסניף הראשון של ג'ויה הוקם בהרצליה פיתוח בשנת 2001, ושניים נוספים נפתחו לאחר מכן בתל אביב, ברמת החייל וברחוב הארבעה בסינמטק. הרשת ממוצבת כאיכותית וטווח מחירי המנות בה הוא 52–96 שקל. על פי ההערכות, סניף הסינמטק מצליח פחות משני הסניפים האחרים, למרות שינוי קונספטואלי וקולינרי שנערך בו לאחרונה. 

הסיבה למכירה היא הרצון של הקבוצה להתמקד בתחום בתי הקפה והמאפיות. ירקוני, שרכש 70% מהבעלות על קבוצת ארקפה לפני שלוש שנים, החליט כבר אז כי בכוונתו למכור את ג'ויה בהמשך. "קבוצת ארקפה החליטה למקד עסקים בתחום הקפה והמאפים", אמר ירקוני. "הגעתי לקבוצה לפני שלוש שנים, ואחת האג'נדות שלי היתה למקד פעילות. יצרתי מנוע צמיחה חדש של רשת הבייקרי, ולכן אנחנו מוכרים את ג'ויה".

המכירה יוצאת לדרך רק כעת, לאחר שבשנתיים האחרונות התמקדה ארקפה בהקמת רשת הבייקרי. בתקופה זו הקים ירקוני חמישה סניפים של ארקפה בייקרי בתל אביב. סמוך לבייקרי של מסעדת בראסרי, כמעין קריאת תיגר על המסעדה הוותיקה. על אף ריבוי בתי הקפה ברחוב זה, שפועלים בו סניפים של לנדוור, ארומה, הבייקרי של הבראסרי, אילנ'ס וקופיקס, השקיעה ארקפה 2 מיליון שקל בסניף ששטחו 160 מ"ר, שהיה שייך קודם לכן לארומה תל אביב.

 נוסף על כך מפעילה קבוצת ארקפה 30 סניפים של בתי קפה, ובשנתיים האחרונות היא יצאה מתחומי תל אביב והמרכז ופתחה סניפים גם בחוצות אלונים, ברחובות ובכפר סבא. וכן, לפני כשנה וחצי נכנסה הקבוצה לשותפות ברשת בתי הקפה קפנטו ומחזיקה במחצית מהמניות עם מייסד הרשת חיים מלכה.

אנקונינה, שעתיד לרכוש את ג'ויה, מחזיק בבעלות במסעדות פרנצ'סקה, טוקו, מילא ופפה בראשון לציון, אונו בתל אביב, דון ויטו בקריית אונו, טורו בירושלים וברמת החייל, אוונגארד בקיסריה וברמת החייל, מרתה בתל אביב ותומא בתל אביב ובראשון לציון, קפה מצדה בהרצליה ופנטסיה בראשון לציון ובגבעתיים.

בשנים האחרונות נתון ענף בתי הקפה בתחרות שהולכת ומתעצמת עם פתיחתם של סניפים חדשים ועם כניסתם של שחקנים מוזלים כמו רשתות קופיקס וקופיז. עם זאת, ארקפה, שנחשבת לרשת יקרה יחסית, לא נכנעה לתחרות מול קופיקס. רשתות מתחרות הורידו את מחיר הקפה טייק אווי, אבל ארקפה לא שינתה את מחירי הקפה והמאפים ומוסיפה להיות ממוצבת גבוה יותר.

 השחקנים הוותיקים בענף מנסים לפתח קונספטים חדשים כדי לבדל את עצמם ולהגדיל את האטרקטיביות שלהם מול השחקניות החדשות בענף. כך לדוגמה רשת פרש, שבבעלות קבוצת קפה קפה, מפתחת קונספט של פרש אקספרס וכמוה גם לנדוור שצפויה להקים רשת כזו.

איציק אנקונינה סירב להגיב לידיעה.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

בעל רשת? פרסם את העסק שלך כאן!

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567