כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות עידן 2000
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות קופיקס
זכיינות איי לק
זכיינות סחוט
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קפנטו
קפה ג'ו_GO

הוצאות הרישום למסחר העבירו את קופיקס להפסד ברבעון השני

25/08/2015
הוצאות הרישום למסחר העבירו את קופיקס להפסד ברבעון השני

רשת הסופרים ובתי הקפה של אבי כץ מפרסמת היום (ג') את התוצאות הכספיות לרבעון השני. לקופיקס 83 סניפי בתי קפה ועוד 20 סניפים בהקמה. בנוסף לקופיקס שני מרכולים בתל אביב, ונכון להיום עוד 3 נמצאים בהקמה.

הכנסות קופיקס ברבעון השני השנה הסתכמו ב- 26.9 מיליון שקל, לעומת 12.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. מרבית ההכנסות הן ממכירת פריטים ב-5 שקלים בבתי הקפה, שעמדו על 21.6 מיליון שקל ברבעון, לעומת 5.9 ברבעון המקביל, ויתרת ההכנסות היא מהקמת סניפים ומרכולים.

למחצית הראשונה של השנה הסתכמו ההכנסות ב-51.7 מיליון שקל לעומת 18.5 בתקופה המקבילה כאשר ההכנסות מסניפי הקפה עמדו על 38.4 מיליון שקל לעומת 10 מיליון שקל ברבעון המקביל, כ-12.1 מיליון שקל הכנסות מהקמת סניפים והיתרה מהמרכולים.

הצמיחה בהכנסות לעומת התקופה המקבילה מיוחסת מעלייה בכמות הסניפים שהוקמו והועברו לזכיינים. ברבעון השני ההכנסות מהקמת סניפים היו נמוכות יותר בהשוואה לרבעון המקביל בגלל שינוי מודל הזכיינות כך שחלק מהסניפים מוקמים עצמאית ע"י הזכיינים.
הרווחיות הגולמית של קופיקס נשחקה. את הרבעון השני סיימה החברה עם רווחיות גולמית של 17%, לעומת 19.5% ברבעון המקביל. הירידה ברווחיות מיוחסת להעברת הפעלה של סניפי הקפה לזכיינים כאשר בשנה שעברה, 2014, מרבית הסניפים הופעלו על ידי החברה עצמה. את הרבעון השני מסכמת קופיקס עם הפסד תפעולי של 27.5 מילון שקל לעומת רווח של 60 אלף שקל במקביל לו. אם ננטרל ברבעון השני את עלויות רישום המסחר שהסתכמו ב-28.7 מיליון שקל הרי שהרווח לפני מס המנוטרל מסתכם ב- 1.2 מיליון שקל, עם שיעור רווחיות של 4.4%. בשורה התחתונה סיימה הרשת של אבי כץ את הרבעון השני עם הפסד של 27.8 מיליון שקל לעומת הפסד של 53 אלף שקל ברבעון המקביל.  

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567