כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות קפנטו
זכיינות עידן 2000
קפה ג'ו_GO
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות איי לק
זכיינות סחוט
זכיינות קופיקס
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות אספרסו בר

ככל שאתם מרוויחים יותר, אתם ישנים פחות, וחולים יותר

12/04/2015
ככל שאתם מרוויחים יותר, אתם ישנים פחות, וחולים יותר

יש הרבה יתרונות למי שמרוויח הרבה כסף, כנראה שלישון טוב בלילה הוא לא אחד מהם.

מתברר שבאופן כללי ככל שאדם מרוויח יותר כסף, הוא ישן פחות. זו המציאות במשך עשורים בארה"ב ובמדינות אחרות. בממוצע, מבוגרים שנמצאים במדרגות השכר הגבוהות – בסביבות 98 אלף דולר לשנה במשפחה בת ארבע נפשות – ישנים 40 דקות פחות ממשפחות במדרגות השכר הנמוכות. לפי נתוני סקר ממשלתי שמקובל על ידי חוקרי שינה, מבין האנשים שנמצא כי הם ישנים הכי מעט, לבעלי שכר גבוה יש ייצוג גבוה במיוחד.

שינה מעטה מזיקה לבריאות. מחקרים המחישו איך שינה של פחות משש שעות בלילה פוגעת ביכולת הקוגניטיבית. שינה גרועה מקושרת גם לכמה בעיות בריאותיות אחרות ולסיכון מוגבר למות בתאונת דרכים.


באופן כללי, נראה כי הגורם שקשור הכי הרבה במשך השינה של אדם הוא כמה אותו אדם עובד. יותר שעות עבודה באות בדרך כלל על חשבון שינה. מחקר שנערך באחרונה מראה כי אנשים עם שתי עבודות ישנים הכי מעט מכולם וסביר להניח שהם יופיעו גם בקרב 10% מהאנשים עם הכי מעט שינה.

לפי זה ניתן לחשוב שדווקא אחרי המיתון הגדול, ב-2009-2011, ארה"ב דווקא ישנה הרבה בהתחשב בשיעורי האבטלה הגבוהים. זה כנראה לא בגלל שהלחץ היה נמוך יותר או שהגישה בנוגע לשינה היתה בריאה יותר – זה היה בגלל שפחות אנשים עבדו. גם אנשים בגמלאות ישנים יותר מאשר אנשים בגיל העבודה, על אף שהצורך הביולוגי שלהם בשינה דווקא יורד ככל שמתבגרים.

"הדבר שמגדיר הכי הרבה את משך השינה הוא דווקא עבודה", אומר מתיאס באזנר, פרופ' בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת פנסילווניה שערך מחקר על אנשים עם שינה מעטה. "אנשים שעובדים שעות רבות, נוטים להיות כאלה שישנים פחות".

פעילויות נוספות שגוזלות את הזמן באופן לא פרופורציונלי לאנשים שישנים מעט, לפי המחקר של באזנר הן יוממות, צפייה בטלוויזיה בלילה והקדשת זמן רב לטיפוח אישי בבוקר. אם אדם מנסה לישון יותר מבלי לקצץ בשעות העבודה שלו, באזנר ממליץ להימנע מצפייה בטלוויזיה לפני השינה, להקדיש פחות זמן על התארגנות בבוקר ולגור קרוב יותר למקום העבודה.

 כל הממצאים המתוארים באים מסקר שנקרא: שימוש בזמן של אמריקאים. חוקרים מטעם הממשלה שואלים את האמריקאים מה מעשיהם בכל דקה ביום, והתוצאות מציירות פורטרט של איך אנשים מנצלים את הזמן שלהם.

התיאוריה השולטת היא שהעשירים ישנים פחות. ואולם מחקר שנערך באחרונה על ידי המרכז למניעת מחלות בארה"ב (CDC) חותר תחת ההנחה הזו. נתונים שפורסמו באחרונה מראים כי אנשים שמשתכרים פחות מקו העוני הפדרלי צפויים להעיד על עצמם יותר מכל קבוצה אחרת באוכלוסייה כי הם ישנים פחות משש שעות בלילה.

המקור של הנתונים האלה הוא סקר אחר שנקרא סקר ראיונות הבריאות הלאומי, שמבקש מאנשים להעריך כמה הם ישנים ביום ממוצע באמצע השבוע. המתודולוגיה הזו עשויה להסביר את הפערים לעומת הספרות הקיימת. בסקר ניצול הזמן נתבקשו האנשים להגיד מה הם עשו בכל דקה ביממה הקודמת – כלומר שהזיכרון היה עדיין טרי. אבל סקר ראיונות הבריאות ביקש מאנשים רק להעריך בממוצע, שיטה שצפויה להניב תוצאות מדויקות פחות.

למרות זאת, הנתונים שבהם השתמש CDC מעלים שאלה מעניינת: האם יש קבוצה גדולה של עניים שלא ישנים מספיק? לא כל האנשים בעלי המשכורות הנמוכות הם אותו דבר. חלקם עובדים שעות רבות בעבור שכר נמוך ומחזיקים בכמה עבודות בעוד אחרים עובדים במשרות חלקיות או שלא עובדים כללי. שתי הקבוצות האלה של בעלי שכר נמוך הן בעלות פרופיל שינה שונה.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

עידן 2000

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567