כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות עידן 2000
זכיינות איי לק
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות קפנטו
זכיינות סחוט
קפה ג'ו_GO
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קופיקס

צרות נוספות לפישמן: רשת הום סנטר תפטר עשרות עובדי מכירות בסניפים שלה

לאחר שפעמיים השנה דחתה תשלומים לספקים, החלה הרשת לזמן עובדים לשימועים לפני פיטורים. הום סנטר: "זה מהלך נקודתי בסניפים מסוימים". בעל החברה אליעזר פישמן הזרים בשנתיים האחרונות כ־100 מיליון שקל לתשלום האג"ח
23/12/2014
צרות נוספות לפישמן: רשת הום סנטר תפטר עשרות עובדי מכירות בסניפים שלה


רשת החנויות לצורכי בית הום סנטר החלה לפטר עשרות עובדים במסגרת מהלך לקיצוץ כוח האדם שלה. נודע שהחברה התחילה לערוך שימועים לפני פיטורים, וחלק מהעובדים אמורים לסיים את עבודתם בתוך ימים. הום סנטר מתמודדת עם ירידה במכירות, ולפני שלושה חודשים דחתה תשלומים לספקים בפעם השנייה השנה.

לפי הערכת עובדים ברשת, כמה עשרות מהם - בעיקר באזור הצפון ועובדים בודדים בדרום הארץ - קיבלו בשבוע האחרון מכתב שכותרתו "זימון לשימוע בדבר כוונה לסיים את עבודתך בחברה". בכתב יד צוין כי סיבת הפיטורים היא "קיצוצי כוח אדם".

לדברי עובד ברשת, בשבוע שעבר כינסה הנהלת הום סנטר את כל מנהלי הסניפים במטה החברה ועדכנה אותם במהלך. "כשהמנהלים חזרו לסניפים, הם כינסו את העובדים בחדר האוכל והודיעו להם שיהיה קיצוץ". לדבריו, הזימונים לשימועים החלו בשבוע שעבר. חלק מהמפוטרים כבר עזבו ואחרים זומנו לשימועים.
 

הרשת, שבבעלות אליעזר פישמן ומחזיקה ב־48 סניפים, מתמודדת זמן רב עם קשיים עסקיים. כחברה פרטית היא אינה מפרסמת דו"חות, אולם בדיווח לנושים נמסר שב־2013 הפסידה כ־25 מיליון שקל למרות הכנסות של 750 מיליון שקל.

מהום סנטר נמסר: "המידע (על הפיטורים) מתייחס אך ורק לפעילות נקודתית בסניפים מסוימים ברשת, שכבכל שנה נערכים במצבת עובדים התואמת את ההכנסות והעונתיות של הסניף. בחודשים האחרונים קלטנו עשרות עובדים חדשים בסניפי צמח, בת ים ונס ציונה".  

השנה נרשמו כמה צעדים מצד הרשת בניסיון להתמודד עם הירידה בהכנסות. לפני כחודשיים נחשף מכתב ששלח מנכ"ל הרשת אלי גידור לספקים, שבו הודיע כי בשל מבצע צוק איתן והקיפאון בענף הנדל"ן תאריך הרשת בחודש את תנאי האשראי עם הספקים. לטענתו, ההאטה הובילה להצטברות מלאי, שלא נמכר גם עם ההתעוררות לקראת החגים.

ירידה בהכנסות
 
זו היתה הפעם השנייה בתוך חודשיים שבה גידור דחה תשלומים לספקים. באוגוסט נחשף שהום סנטר הודיעה לספקיה על קיזוז של 3% מהסכום שהיתה אמורה לשלם להם ביולי ועל דחייה של 21 ימים בתשלום עבור אוגוסט. ביוני נחשף  כי פישמן נאלץ להזרים לקופת הרשת 50–60 מיליון שקל, כדי שתעמוד בתשלום של 65 מיליון שקל למחזיקי אג"ח פרטית. הסדרה הונפקה ביולי 2007 לגופים המוסדיים ומעבירה את התשלומים בכל חודש יוני עד 2016. שנה קודם לכן נקלע פישמן למצב דומה והזרים 50 מיליון שקל לחברה כדי לשלם למחזיקי האג"ח. בימים האחרונים הודיעה חברת מירלנד שבבעלותו שתפנה להסדר חוב בעקבות השפעת קריסת הרובל הרוסי.


 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

זכיינות קופיקס

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567