כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות אספרסו בר
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות קפנטו
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות קופיקס
זכיינות עידן 2000
זכיינות איי לק
קפה ג'ו_GO
זכיינות סחוט

הסטודנטים לבר אילן: "נפתח קופיקס בעצמנו"

אחרי שבר אילן סירבה לפתיחת סניף קופיקס על-ידי הזכיין הקיים בקמפוס, אגודת הסטודנטים חתמה על חוזה עם קופיקס לשם הפעלת סניף בבית הסטודנט, מבלי לשתף את האוניברסיטה. למרות שלטענת האגודה זה לא דורש מכרז, היא עדיין צריכה אישור לכך מהאוניברסיטה, שמסרבת. אבי כץ: "אם הסטודנטים ינצחו במאבק, נפתח בשמחה"8/12/2014
הסטודנטים לבר אילן: "נפתח קופיקס בעצמנו"

האם קופיקס תיכנס לבר אילן בדלת האחורית? אגודת הסטודנטים בבר אילן מנסה בכל דרך להוריד את מחירי הקפה והמזון באוניברסיטה. עקב כך, היא חתמה עם קופיקס על פתיחת סניף "מאחורי הגב" של האוניברסיטה. זה עוד שלב במאבק בין האוניברסיטה לאגודת הסטודנטים, על הורדת מחירים בקמפוס.
 

עוד קודם למהלך הנוכחי, התאחדות הסטודנטים בבר אילן פנתה לאבי כץ הבעלים של קופיקס, בבקשה שיפתח סניף בקמפוס. הוא מצידו פנה לזכיין בתי הקפה בבר אילן וזה הסכים עקרונית להפעיל בשטח מסעדת רוזמרין בקמפוס, סניף של קופיקס.
באוניברסיטה סיכלו את המהלך בטענה שזה "בניגוד לתנאי המכרז". בבר אילן דחו את הטענה כאילו חששו מהורדת מחירים ומתגובת הרשתות האחרות הפועלות במקום (שסניפיהם מופעלים על-ידי אותו זכיין), וטענ כי פתיחה של סניף מחייבת מכרז כחוק ולא ניתן לתת העדפה לזכיין הקיים.
   
 
חתמו על חוזה בלי ידיעת האוניברסיטה
 
באגודה החליטו ללכת על כיוון אחר. הבניין של אגודת הסטודנטים, בית הסטודנט, חף ממכרזים, כך לטענת האגודה. כלומר, החברה הכלכלית של האגודה יכולה לעשות בו כל שליבה חפץ, ללא מכרז, רק שמה שזה לא יהיה - זה כן צריך להיות מאושר על-ידי הנהלת האוניברסיטה.
הסטודנטים חתמו עם קופיקס על חוזה, אחרי מו"מ ארוך של כמה חודשים ובלי ידיעת האוניברסיטה. המטרה: להגיע להנהלה עם חוזה מן המוכן שיהיה לה לכאורה קשה לדחותו על הסף. אגודת הסטודנטים נתנה לקופיקס מחיר שכירות נמוך רק שיבואו. תוך חודש וחצי מקווים ייפתח שם סניף של קופיקס, בהינתן שהאוניברסיטה לא תערים קשיים.
 
באגודה ניהלו לאורך שנה וחצי מו"מ, כדי לגבש פיתרון ליוקר המחיה באוניברסיטה. בשלהי 2013, הכריזו על "מרד קפה" באוניברסיטה, ובתום המחאה הגיעו להסכמה עם הזכיין על כך שספל קפה 180 מ"ל יימכר ב-5.5 שקלים עד סוף הסמסטר הראשון. זאת לעומת 7 שקלים לפני כן לקפה בגודל זה ו-10 ו-12 שקל לקפה בגדלים בינוני וגדול בהתאמה. ברם, המחירים האלה ניתנים בתמורה לקופונים ובמימון חלקי של אגודת הסטודנטים. "האוניברסיטה לא שיתפה איתנו פעולה", אמרו ל-ynet. 
 
האוניברסיטה: "כל פעילות בבניין טעונה הסכמה בכתב"

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה: "הנהלת האוניברסיטה תקבל בברכה כל יוזמה להקמת בית קפה או מסעדה במחירי נמוכים בבית הסטודנט. 
 
"עם זאת, על פי תנאי ההרשאה לאגודה לשימוש בבית הסטודנט, כל פעילות בבניין טעונה הסכמה מוקדמת בכתב מצד ההנהלה. פעילות המזון וההסעדה בתחומי הקמפוס, כרוכה במערכת של התחייבויות כלפי הזכיינים הפעילים באוניברסיטה. נדגיש עוד, כי כל התקשרות עם זכיין לצורך הפעלת עסק באוניברסיטה, טעונה מכרז על פי חווק חובת המכרזים. ככל הידוע לנו, לא פורסם מכרז והאגודה לא ביקשה את הסכמת האוניברסיטה כמתחייב בהסכם
 
 
"נציין כי במהלך השנה פנתה ההנהלה, בשיתוף עם האגודה והזכיינים להביא לידי הנהגת מחירון מפוקח במסעדות ובבתי הספר בקמפוס. ההנהלה אף תרמה את חלקה במחיר כלכלי כדי להגיע להסדרים שיבטיחו מחירים נמוכים בלי לפגוע בהתחייבויות של האוניברסיטה לזכיינים".
 
 
יו"ר האגודה: "האוניברסיטה מנסה לטרפד"

סגן יו"ר אגודת הסטודנטים בבר אילן אוראל להב, מסר בתגובה: "בזכות עבודה ממושכת הצלחנו להביא את קופיקס - רשת בתי הקפה הגדולה והזולה בארץ לתוך אוניברסיטת בר אילן. 
 
"הובלנו מהלך עצמאי ללא תיווך של גורמים נוספים למען הסטודנטים. אנו קוראים מכאן להנהלת האוניברסיטה לשתף פעולה ולתמוך במהלך ששם את הסטודנט במרכז.


"אחרי חודשים רבים של עשייה מאחורי הקלעים, דיונים ומו"מ אינטנסיבי אנחנו מביאים את הבשורה של תחרות אמיתית בקמפוס ומצליחים להלחם ביוקר המחייה.
 
 
 "לאור רעשי הרקע הנשמעים מצד האוניברסיטה המנסה לטרפד את כניסת קופיקס, נציין שהנהלת האגודה לא תאפשר פגיעה באוטונומיה של אגודת הסטודנטים מצד האוניברסיטה. אנו נחושים להשלים את מהלך הבאת קופיקס ואנו קוראים לאוניברסיטה לכבד את עצמאות אגודת הסטודנטים ולשתף פעולה עם מהלך זה".
 
 
אבי כץ מסר בתגובה: "אנחנו לא צד במלחמתה של האוניברסיטה בסטודנטים. החל בהצלחתה למנוע מהזכיין שזכה במכרז לפתוח קופיקס וכלה בצדדים המשפטיים של האפשרות של פתיחת סניף בבית אגודת הסטודנטים. במידה ובמאבק הזה הסטודנטים ינצחו - אנחנו נפתח בשמחה את החנות על פי ההסכם לו התחייבנו".

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ והכוונה? לחץ/י כאן


 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567