כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות עידן 2000
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות איי לק
זכיינות קפנטו
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קופיקס
קפה ג'ו_GO
זכיינות סחוט

ניו-פארם נמכרת ב־150 מיליון שקל לאלי אלעזרא

אלעזרא החזקות והחברה־הבת אלבר יחזיקו כל אחת ב־50% מהרשת שבשליטת המשביר של רמי שביט. לשם ביצוע העסקה נדרש אישור הבנקים המממנים של ניו־פארם, שחייבת לבנקים 92 מיליון שקל ואינה עומדת באמות מידה פיננסיות
7/12/2014
ניו-פארם נמכרת  ב־150 מיליון שקל לאלי אלעזרא

איש העסקים אלי אלעזרא עומד לרכוש את חברת ניו־פארם הפרטית מרמי שביט תמורת 150 מיליון שקל. נודע כי אלעזרא החזקות והחברה־הבת אלבר ירכשו כל אחת 50% מהמניות. על פי הערכות בשוק, חלק מהסכום יוזרם לתוך החברה וחלק יועבר לחברה־האם קבוצת המשביר  (  288.8 הוסף לתיק האישי) .קראו עוד בכלכליסט:

 אלעזרא ביקש לבצע את ההשקעה בניו־פארם באמצעות הכשרה ביטוח שבבעלותו, אך לא קיבל אישור רגולטורי לכך. הכשרה ביטוח נכנסה לפני כחצי שנה כשותפה במשביר, חברת האחזקות של שביט המחזיקה בניו־פארם. העסקה כללה השקעה של 50 מיליון שקל במשביר תמורת 12.6% ממניות הקבוצה, לצד הלוואה של כ־10 מיליון שקל. ההשקעה בוצעה בהנחה ניכרת של 44% על מחיר השוק של קבוצת המשביר.
 
ניו־פארם היא רשת הדראגסטורים השנייה בגודלה בארץ. היא כוללת 66 סניפים ופועלת בשלושה תחומים: קוסמטיקה (28% מהמכירות), טואלטיקה (35%) ובתי מרקחת (37%). הרשת לא מצליחה להוות תחרות ממשית לסופר־פארם, ובתשעת החודשים הראשונים של 2014 ירדו הכנסותיה ל־548.3 מיליון שקל לעומת כ־585.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב־2013. הרווח התפעולי שלה ירד ל־6.8 מיליון שקל לעומת 7.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

 
שביט כיווץ השנה את עסקי קבוצת המשביר, לאחר שב־2013 מכר את חברת ההסעדה סיבוס תמורת 65 מיליון שקל, פי עשרה מהסכום שהשקיע בה. המשביר הצהירה כי בכוונתה למכור את השליטה בחברת התיירות קשרי תעופה (62%).
 
במקביל שביט מנהל מגעים למכירת רשת בתי הכלבו של המשביר לקבוצת דלתא, שבשליטת אייזיק דאבח. הצדדים מתקשים להגיע להסכמות, מאחר שדאבח מבקש לרכוש את מלוא מניות הרשת, ואילו שביט מבקש להישאר כשותף.
 
בחודש שעבר מכר שביט את רשת הסופרמרקטים קוסט 365. רמי לוי רכש את סניף כרמיאל ויתר הסניפים נקנו בידי קבוצת משקיעים ומנכ"ל הרשת נסים חסאן, תמורת 33 מיליון שקל.

באוקטובר האחרון ביקשה המשביר לגייס 50 מיליון שקל ללא ביטחונות, אבל הביקוש היה נמוך וההנפקה לא יצאה לפועל. שביט רכש את המשביר ב־2003 מכינוס נכסים והצליח להשיב לה את מעמדה כשחקנית מרכזית בענף הקמעונאות. הבעיות החלו כשניסה להרחיב את תחומי הפעילות של הרשת. הוא ביצע השקעה כושלת של 65 מיליון שקל באופיס דיפו וכן ברשת ההלבשה ג'אמפ. אלה, לצד התנפצות התקוות הגדולות שהיו לשביט עבור רשת הסופרמרקטים 365, הביאו אותו לשינוי האסטרטגיה העסקית שכוללת מכירת מרבית עסקי הקבוצה.
תשעת החודשים הראשונים של 2014 נחתמו עבור הקבוצה בהפסד של 19.3 מיליון שקל לעומת רווח של 75 מיליון בתקופה המקבילה ב־2013. זאת בין היתר עקב הפרשה של 21.3 מיליון שקל שביצעה רשת הסופרמרקטים.
 
אלעזרא בחן לאחרונה כמה עסקאות להתרחבות. בין היתר הוא ניהל משא ומתן לרכישת סונול, אבל המינוף הגבוה של חברת הדלק הכשיל אפשרות להגיע לעסקה.

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ והכוונה? לחץ/י כאן 
 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

זכיינות קופיקס

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567