כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות קופיקס
קפה ג'ו_GO
זכיינות איי לק
זכיינות קפנטו
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות סחוט
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות עידן 2000
זכיינות אספרסו בר

לקרוא ספר ליד הקפה: מייסד רשת לנדוור מצטרף לסטימצקי

1/12/2014
לקרוא ספר ליד הקפה: מייסד רשת לנדוור מצטרף לסטימצקי

הבייבי החדש של מייסד לנדוור: ל"ידיעות אחרונות" נודע כי ניר כספי, מבעלי רשת בתי הקפה, מצטרף לסטימצקי, עם אופציה לרכוש 10% ממנה. כספי יהיה המשנה למנכ"ל אייל גרינברג – בנה של ג. יפית, וחבר ותיק שלו – ולפי ההערכה, בהמשך הניהול בפועל ייעשה בידיו, במקביל להיותו שותף ויו"ר ברשת בתי הקפה.
 
סטימצקי נרכשה בידי משפחת גרינברג ושותפים לפני כחצי שנה מקרן מרקסטון, לאחר שנקלעה בהפסדים, גם בשל חובות שהקרן העמיסה עליה. כספי וגרינברג יובילו את שיקום הרשת, ובמקביל להחזרתה לרווחיות, ירחיבו את תחומי פעילותה.
 
כספי (37), נשוי + 2, מביא עימו ניסיון רב בתחום הזכיינות והפעלת רשת. ב־2004 הוא הקים את לנדוור עם עופר קורן ואורן מאור. שלושתם היו בעלי ברים בתל־אביב והכירו מחיי הלילה.
 
דודו של כספי שלי פדרמן, מבעלי חברת קפה לנדוור ובעבר מבעלי עלית, רצה לרענן את מותג הקפה השחור שלו, והתחבר לשלישייה, שהבטיחה לו חשיפה לקהל צעיר. הם פתחו בית קפה תחת שם המותג בתל־אביב, ברחוב אבן גבירול ואחריו גם בגן מאיר, וכיום הרשת מתרחבת במהירות גם בפריפריה, ומחזיקה יותר מ־40 סניפים. לפני שנתיים הצטרף לרשת כשותף יריב לרנר, השותף גם בחברת ההימורים קווינקו.
 
כספי היה אחראי בלנדוור על מיקומים, גיוס זכיינים, תפעול ורגולציה. "אייל שגייס אותי מומחה בשיווק, ואני מומחה בתחום התפעול", אמר כספי ל"ידיעות אחרונות". "אחרי 10 שנים באזור הנוחות של לנדוור, סטימצקי זה אתגר חדש עבורי.
 

"תמיד נמשכתי לתחום של חברות שצריכות טיפול מיוחד. למרות שמדובר בספרים, ולא בקפה ומזון, יש מכנה משותף בין הרשתות, כי שתיהן מותגים ותיקים ואהובים. לנדוור קיים משנת 1979 וסטימצקי מ־1925. מדובר במותגים על־זמניים,  

 אייקונים. למרות כל הבלגן שהיה, סטימצקי היא מותג מוביל. בשלב ראשון נשפר את הניהול ברשת, ואחר כך נמשיך עם החזון המחודש".
 
הקשיים של סטימצקי החלו באפריל. הרשת לא עמדה בתשלומים לספקים, והמצב הידרדר במהירות. חלק מהוצאות הספרים חדלו לספק לה סחורה, וגם כיום חסרים ספרים בחנויות שלה.
 
הרשת צברה חובות של 130 מיליון שקל, רובם הלוואות שהעמיסה עליה מרקסטון ונלקחו לטובת עסקים כושלים של הקרן. אמיר קס ז"ל, ממנהלי הקרן, היה אחראי על סטימצקי. מרקסטון רכשה את סטימצקי ב־2005 מארי סטימצקי ב־55 מיליון דולר, ובעת מכירתה לא קיבלה דבר.
באוגוסט קנתה את הרשת ג. יפית עם שותפים, והיא ובנה אייל מחזיקים יחד 38% מהמניות. עם הרכישה אמרה כי תרחיב את מגוון המוצרים ברשת. בכוונתה להיכנס באופן מסיבי לתחום הקניות המקוונות, כאשר המודל העומד לנגד עיניה הוא אמזון.

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ והכוונה? לחץ/י כאן

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

עידן 2000

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567