כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות אספרסו בר
זכיינות סחוט
זכיינות קפנטו
זכיינות איי לק
זכיינות קופיקס
זכיינות עידן 2000
זכיינות ג'נטלמן
קפה ג'ו_GO

שולטים בקניון: פוקס תפעיל חנויות מנגו בישראל וברשות הפלסטינית

13/11/2014
שולטים בקניון: פוקס תפעיל חנויות מנגו בישראל וברשות הפלסטינית

חברת פוקס-ויזל בע"מ (FOX) הודיעה היום (ב') שחתמה על שני הסכמים במקביל לצורך הפעלת רשת חנויות המותג מנגו (MANGO) בישראל וברשות הפלסטינית. תקופת הזיכיון תחל בינואר 2015, ותימשך 10 שנים. פוקס תשלם דמי זיכיון בסך כ-3 מיליון שקל לבעלים של המותג, חברת פונטו (PUNTO) הספרדית.
עד כה הפעילה אותו בארץ חברת אלביט אופנה, זכיינית המותג ב-10 השנים האחרונות שגם היתה זכיינית גאפ בישראל. אלביט אופנה מפעילה כרגע 28 חנויות מנגו בישראל, שמוכרות פריטי הלבשה והנעלה. החנויות כוללות שתי חנויות מנגו קידס בפורמט של חנות בתוך חנות ובעבר כללו גם חנויות מנגו מן. במסגרת המכירה, פוקס תשלם לאלביט אופנה 35 מיליון שקל על כל פעילות החברה, בין היתר הפעילות העסקית, החנויות, הריהוט והציוד.

לפי הצהרתה לבורסה, פוקס תממן את פעילות המותג ב-50 מיליון שקל נוספים בעשור הקרוב. כל זאת בתנאי שהממונה על ההגבלים העסקיים יאשר את העסקה.בהתאם להסכם, פוקס תפעיל ותפתח את רשת חנויות מנגו בישראל וגם ברשות הפלסטינית, תקנה את המותגים ישירות מפונטו ותמכור אותם בחנויות. פוקס התעניינה גם בפתיחת סניף פוקס ברמאללה, אך בינתיים הדבר לא צלח. לפי הראל ויזל, מבעלי החברה, פתיחת חנויות בשטחי הרשות תתאפשר, "כשהגבולות יהיו פתוחים, כשיהיה מזרח תיכון חדש. אנחנו תמיד דורשים גם את הזיכיון לרשות ואם נוכל נפעיל חנויות בשיתוף שותפים פלסטינים".

לפוקס יהיו 11 מותגים בקניון

רשת פוקס היא גם הבעלים של הרשתות הבאות: פוקס (כולל מן וקידס) ופוקס הום; מחזיקה ב-50% מהרשתות: ללין, סאקס, בילבונג ומרשה (דוכני נעלי בלרינה של בילבונג) וכן היא הזכיינית בישראל של אמריקן איגל, איירי ודה צ'ילדרנ'ס פלייס. כעת היא כאמור הזכיינית של מנגו בישראל ובקרוב גם של מותג הנעליים צ'ארלס אנד קיט. כל זה נותן לה כוח אדיר בקניונים.זו לא הקבוצה היחידה בקניונים. זארה ישראל, נציגת אינטידקס בארץ, מחזיקה בזארה, פול אנד בר, ברשקה וגאפ ולאחרונה קיבלה קיבלו אישור מהממונה על ההגבלים העסקיים לרכוש את הזיכיון של טופ שופ בארץ. גולף מחזיקה בגולף, גולף אנד קו, בלו בירד, אינטימה, פולגת, גולף קידס, מקס מורטי וספרינט. רנואר היא הבעלים של רנואר, רנואר מן ו-TWENTYFOURSEVEN. וישנה גם הקבוצה המחזיקה בקרולינה למקה, הודיס וטופ טן.

המקום של מנגו באירופה זה לא המקום שלה בישראל

לפי ויזל, מנגו לא מספיק חזקה בישראל. "מנגו מובילה את האופנה המהירה בהרבה בירות אירופאיות. המקום של מנגו במדריד, בברצלונה, בפרנקפורט ובברלין זה לא המקום שלה בישראל. אנחנו רוצים שהיא תוביל את האופנה בישראל. נפתח למותג חנויות יפות בקניונים המובילים".

אתה בעצם יכול לפתוח קומה בקניון של כל מותגי פוקס.

"גם אם אתאחד עם זארה ו-H&M, לא אשלוט בקניונים. סאקס מתאים לקונים יוקרתיים. בילבונג אפשר לפתוח רק בקניונים ליד הים, איפה שיש צעירים. מבחינת שטח, כל המותגים של פוקס נכנסים לסניף רגיל של המשביר לצרכן שהוא יותר גדול מכל המותגים שלי יחד באותו קניון. סניף זארה החדש נפתח על שטח של 2,500 מ"ר כל המותגים שלנו נכנסים לשם. ללין אלה חנויות של 50 מ"ר ופוקס הום 300 מ"ר".

יש לך יותר כוח מול הקניונים.

"בעיתונות מדברים על דואופול של מליסרון ובריטיש ועזריאלי שלוחץ על הסוחרים. המצב לא יתהפך כרגע. גם אין הרבה לחצים. עובדים בשיתוף פעולה".

אין ספק שיש לך יותר כוח במו"מ מולם. תוכל להוריד שכירויות ואולי לגלגל את ההוזלה לצרכן?

"התחרות באופנה במילא קשה. המחירים לצרכן ירדו ב-15% השנה. זה נובע בירידה משער הדולר, אבל גם מהתחרות מפני שאם רק הדולר היה יורד ולא היתה תחרות קשה, אז לא היינו צריכים כולנו להוריד מחירים. פוקס הוזלה מאוד עם השנים. גם אמריקן איגל הורידה מחירים. מאוד".

גם מנגו הורידה מחירים בעבר. תוריד אותם עוד יותר?

 

"תלוי. אם התחרות תמשיך, נוריד מחירים".

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

סמארטפון

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567