כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות אספרסו בר
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות איי לק
זכיינות סחוט
זכיינות קופיקס
זכיינות עידן 2000
זכיינות קפנטו
קפה ג'ו_GO

ויזל מוריד את הקצב: "לא נרכוש שום מותג נוסף שמתנגש בפעילות הקבוצה"

וקס השלימה אתמול את ההשתלטות על מותג האופנה מנגו. מנכ"ל פוקס לא מתכנן לרכוש מותגי אופנה נוספים, "למעט נייקי שבה אנו מתעניינים"
2/11/2014
ויזל מוריד את הקצב: "לא נרכוש שום מותג נוסף שמתנגש בפעילות הקבוצה"

יש חנויות מנגו שייסגרו כי הן לא נראות כמו החלום שלי ושל הספרדים. במקביל, ייפתחו חנויות דגל נחשקות שנראות כמו כמו אלה בבירות האירופיות. ב־2015 אנחנו מעריכים שנגדיל את השטח המסחרי של המותג ב־20%". כך אמר אתמול מנכ"ל ובעלי קבוצת פוקס הראל ויזל .

פוקס חתמה על הסכמים מול חברת PUNTO הספרדית, בעלת המותג מנגו, ומול אלביט הדמיה, בעלת הזיכיון למותג האופנה בישראל, לרכישת הזיכיון. פוקס קיבלה בלעדיות להפעלת רשת חנויות תחת המותג מנגו בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית, ותשלם עבור הזיכיון 3 מיליון שקל לחברה הספרדית. הסכם הזיכיון נחתם לעשר שנים ממועד הפעלת החנות הראשונה על ידי פוקס עם אופציה לעשר שנים נוספות. תקופת הזיכיון תחל בינואר 2015 בכפוף לקבלת אישור הממונה על הגבלים עסקיים.
 

במקביל, חתמה פוקס על הסכם עם אלביט הדמיה, בעלת הזיכיון בישראל במשך עשר השנים האחרונות, ותמורת 35 מיליון שקל היא תרכוש ממנה את פעילות החברה בארץ, שכוללת רשת המונה 28 חנויות ובתוכן ריהוט, מלאי וציוד, וכן את מועדון הלקוחות. השלמת העסקה מול אלביט צפויה אף היא להתקיים ב־5 בינואר.
 
ויזל הסביר אתמול כי המחיר שישולם לאלביט יהיה גבוה ב־7 מיליון שקל מהמחיר שפוקס דיווחה עליו בתחילה, לאור בחינת שווי המלאי והוספת תשלום עבור מועדון לקוחות של כ־100 אלף איש. פוקס הצהירה אתמול כי תשקיע 50 מיליון שקל בעשור הקרוב בפעילות של מנגו בארץ. בסך הכל צפויה פוקס להשקיע 85 מיליון שקל ברכישה ובשיווק המותג מנגו בישראל.
 
עד לפני שלוש שנים היתה מנגו חברה שהסבה הפסדים לאלביט הדמיה. בשלוש השנים האחרונות, מאז נכנס לתפקיד המנכ"ל ירון כרמון, הוא ביצע בחברה תוכנית התייעלות שהעבירה אותה לרווחיות ואפשרה את מכירתה. במנגו עובדים כיום 500 עובדים שמתוכם כעשרה הם עובדי מטה. פוקס מתכננת להשאיר את העובדים בחברה. כרמון הביע אתמול שמחה על כך שהחלפת הבעלות על המותג בארץ תיעשה ללא זעזועים ופיטורים.
 

מנגו מהווה עבור קבוצת פוקס מותג משלים שאיננו קיים כיום בפורטפוליו המותגים של הקבוצה. הוא מתחרה בעיקר בזארה הספרדית שנמצאת בידי קבוצת גוטקס ובמותג H&M. מתחרים נוספים מקומיים הם קסטרו, הוניגמן ורנואר. במקביל לקבלת הזיכיון של מנגו מנהלת קבוצת פוקס מו"מ לקבלת זיכיון למותג הספורט נייקי.
 
כשויזל נשאל כמה מותגים עוד מסוגלת קבוצת פוקס לשאת על גבה, הוא מצהיר כי "לא נרכוש עוד שום מותג שמתנגש בתחומי הפעילות הקיימים של הקבוצה. כרגע המותג היחיד שאנו מתעניינים בו זה נייקי. נמשיך לקדם את רשת ההנעלה הסינגפורית צ'רלס אנד קייט כמותג משלים, ואת מנגו ונייקי שהם רק מותגים משלימים לפורטפוליו שלנו".

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן
 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

תרזה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567