כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות קפנטו
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קופיקס
קפה ג'ו_GO
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות עידן 2000
זכיינות סחוט
זכיינות איי לק

דלק מנצלת את המיקומים של קפה ג'ו להרחבת חנויות הנוחות מנטה

חברת דלק יוצאת בפיילוט שבמסגרתו תפתח חנויות נוחות בצמוד לסניפי רשת קפה ג'ו שבבעלותה מחוץ לתחנות הדלק שלה. החברה גם בוחנת פתיחת חנויות מנטה בצמוד לסניפי קפה ג'ו בקניונים
2/10/2014
דלק מנצלת את המיקומים של קפה ג'ו להרחבת חנויות הנוחות מנטה

אחרי שהכניסה את רשת קפה ג'ו שבבעלותה למתחמי הדלק וצירפה אותם ל־120 חנויות מנטה, מבצעת חברת דלק מהלך הפוך ופותחת חנויות נוחות ליד סניפי ג'ו שפועלים באופן עצמאי. ל"כלכליסט" נודע כי הסניף הראשון שמהווה פיילוט למהלך נפתח בימים האחרונים במחלף שפירים, בהשקעה של כמיליון שקל. 


דלק כבר פתחה בעבר 9 סניפי מנטה מחוץ לתחנות דלק – במכללות ובתחנות רכבת. החברה רוצה כעת לנצל את המיקומים של סניפי קפה ג'ו כדי להרחיב את פריסתה מחוץ לתחנות. השטח של החנות שנפתחה בשפירים עומד על 80 מ"ר, המתווסף ל־80 מ"ר נוספים של סניף ג'ו אקספרס שכבר פועל במקום. אותו זכיין מפעיל את שני הסניפים החולקים גם אזור ישיבה משותף על שטח של 300 מ"ר, אולם הקופות שלהם מופרדות.

דלק ישראל רכשה ב־2011 51% מרשת קפה ג'ו ממייסדיה, דיוויד קליין ודב גולדפרב, בתמורה ל־13.3 מיליון שקל. הסניפים מנוהלים על ידי זרוע הקמעונאות של החברה ומופעלים על ידי זכיינים. בסך הכל פועלים 50 סניפים עצמאיים של קפה ג'ו ושל ג'ו אקספרס מחוץ לתחנות דלק ובתוך קניונים.

 

 פורמט של סופרמרקט
 

אם המהלך בשפירים יהיה רווחי לחברה, ייפתחו בצמוד לעשרה מהסניפים האחרים של קפה ג'ו סניפים של חנות הנוחות מנטה. בדלק בוחנים האם ניתן להרחיב את הפורמט גם לסניפי קפה ג'ו בקניונים. "המטרה של המהלך הזה היא למתוח את הפורמט המשותף של ג'ו ומנטה", אמר ל"כלכליסט" דוד לרון, מנכ"ל דלק קמעונאות. "זה תומך בזהות בין שני המותגים בעיני הצרכן. אין לנו כוונה לצמצם שטחים של ג'ו אלא נפתח חנויות מנטה במקומות שבהם יש פוטנציאל למצוא מיקום לשטח בנוסף לג'ו. כל המודל הזה בנוי על השקעה נמוכה יחסית באתרים קיימים, ובכולם יהיה מעבר משותף בין מנטה לג'ו".

 סניף מנטה בשפירים  צילום: עמית שעל 

הפורמט של מנטה בצמוד לג'ו יהיה פורמט של סופר מרקט שבו נמכרים לצד מוצרי האימפלס הרגילים של חנות נוחות גם מוצרי מכולת משלימים כגון דברי חלב ומגוון מצומצם של מוצרי ניקיון וטיפוח. במקום גם יופעל שירות שילוח של DHL ולקוחות יוכלו לאסוף חבילות מהסניף. במחלף שפירים עוצרים נוסעים רבים שמגיעים מכיוון ירושלים, מחנים את הרכב בחניון, ונוסעים לתל אביב באוטובוס. מדובר במקום עם תנועה של אלפי אנשים מדי יום ובדלק ינסו להכניס אותם לחנות מנטה. "אחת המטרות של המהלך היא הגדלת מכירות", אומר לרון. "מי שחונה בחניון יוכל מהיום לעשות קניות בסופר של מנטה. זה יכול להכפיל את סל הקנייה של הלקוחות שקנו עד היום קפה ומאפה בג'ו".

 

הניסוי של פז נכשל
  
פתיחת חנויות נוחות היא אחד ממנועי הצמיחה של חברות הדלק בשנים האחרונות. את פורמט חנויות הנוחות מחוץ לתחנות מנסה בימים אלה גם חברת הדלק סונול, שפתחה שלושה סניפים של Sogood בקניון עזריאלי, בקניון הנגב ובמתחם יהל בדרך לאילת. גם דור אלון מפעילה אלוניות מחוץ לתחנות הדלק. החלוצה של הניסוי הייתה פז שניסתה להפעיל חנויות נוחות עצמאיות של yellow ברחובות הערים, אולם הניסיון לא צלח וכיום פועלים שלושה סניפים עצמאיים בלבד לאחר שהתברר כי הפורמט לא רווחי.

 "זה נכון שהקונספט לא הצליח", אומר לרון, "אבל אנחנוו עושים מהלך יותר פשוט מבחינה צרכנית, ולוקחים אוכלוסייה שכבר נמצאת אצלנו בקפה ג'ו ונותנים לה שירות חדש. אנו מציעים ללקוחות של ג'ו לעשות גם קנייה של מוצרים לבית. זה לא שאנחנו פותחים עוד מתחמים. ההשקעה היא קטנה והיחס בין העלות לתועלת גבוה".

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

זכיינות קופיקס

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567