כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות ג'נטלמן
זכיינות קופיקס
זכיינות קפנטו
קפה ג'ו_GO
זכיינות איי לק
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות אספרסו בר
זכיינות עידן 2000
זכיינות סחוט

רשת אידלסון 10 נסגרה

מבצע צוק איתן היה המסמר האחרון בארון של רשת קונדיטוריות הגורמה, וסניפיה נסגרו אחרי 15 שנות פעילות. הבעלים החדשים, שרק בדצמבר רכשו את החברה מהמייסדת המיתולוגית ציונה הרשקוביץ: "אנחנו מנסים למצוא פתרונות.
12/08/2014
רשת אידלסון 10 נסגרה

סניפי רשת אידלסון 10, העומדים סגורים זה כמה שבועות, מספרים סיפור עצוב. רשת בתי הקפה שקמה לפני 15 שנה ונודעה באיכות הבלתי מתפשרת של מוצריה הפסיקה את פעילותה, וכנגד החברה אף הוגשה תביעה על אי־תשלום חוב של 150 אלף שקל לרשת ביסקוטי.
 
חדשות בשש בבוקר
 
תחילתה של הרשת בבית קפה וחנות עוגות קטנה, שהקימה הקונדיטורית ציונה הרשקוביץ ב־1999 ברחוב אידלסון 10 בתל אביב. ויטרינת העוגות היפהפייה, המאפים הצרפתיים המוקפדים והשיק הקלאסי הפכו את הקונדיטוריה למובילה בתחומה, וברבות השנים הרחיבה הרשקוביץ את הפעילות לחמישה סניפים בתל אביב ובחולון, ולקונדיטוריה ביפו - כולם בבעלותה בשיתוף בעלה אריה. הסניף המקורי, ברחוב אידלסון, נסגר במהלך ההתרחבות הזאת.


ביולי 2011 העמידה הרשקוביץ את הרשת למכירה. "הילדים שלי בעיסוקיהם ולא רוצים להמשיך את העסק. עסק כזה צריך נוכחות של 24 שעות, ואני כבר עייפה. אין לי הכוחות שיש לשמעון פרס", אמרה אז.לאחר כמה משאים ומתנים עם גורמים בשוק, נראה היה בדצמבר 2013 שנמצא הפתרון. קבוצת משקיעים ובהם גיא פרידנברג, יזם מתחום המזון, עורך הדין יגאל אלטשטטר (שעזב את השותפות אחרי זמן קצר) ורואה החשבון טל כרמון הכריזה על רכישת הרשת. הקונדיטור ערן שוורצברד אמור היה לרכוש את הקונדטוריה ביפו ולספק לרשת את המוצרים על פי המתכונים המקוריים של הרשקוביץ מ־1 בינואר 2014.
 
"אנחנו גאים ברכישה", אמר אז כרמון. "ציונה לקחה את המותג דרך ארוכה מאוד, ואנחנו רוצים להמשיך את הדרך הזאת, תוך מתיחת פנים לרשת ומתוך ראייה שבלי עבר אין עתיד. לגבי הקונדיטוריה, אנחנו נמשיך להשתמש במתכוני הרשת והמוצרים יישארו זהים. כרגע אנחנו יושבים עם ציונה הרבה כדי ללמוד ממנה את החזון שלה ולפתח אותו הלאה".
 
"ב־6:30, בבוקרו של 1 בינואר השנה, נודע לשותפים שהעסקה מול שוורצברד התפוצצה, והרשת נשארה בלי עוגות", מספר ספק של הרשת. בחודשים שעברו מאז ניסתה הרשת למצוא ספק עוגות חלופי, ועבדה בין השאר עם קונדיטוריה טאטי מיהוד, עם קונדיטוריה ביסקוטי ועם ספקים נוספים.
ההידרדרות לא איחרה לבוא, והמסמר האחרון בארון ננעץ כשנפתחה הלחימה בעזה ומחזור המכירות של הרשת ירד בכ־80% תוך יום. בראשית יולי אמור היה להצטרף לחברה כשותף איש עסקים נוסף ולהזרים לה כספים, אך העסקה בוטלה.


העובדים לא קיבלו שכר
 
ל"כלכליסט" נודע כי הכספים שהרוכשים חייבים להרשקוביץ טרם שולמו במלואם, עובדי הרשת לא קיבלו שכר עבור חודשיים, וגם הספקים נשארו עם חובות לא משולמים. אחד מספקי הרשת מעריך כי החובות ישולמו במלואם: "קשה לי להאמין שהשותפים ייתנו לחובות האלה לפגוע בשמם. הם ערבים אישית, ומדובר באנשי עסקים מכובדים".
כיום נותרו בבעלות החברה שלושה סניפים בתל אביב - ברחוב בן יהודה, בדיזנגוף ובכיכר המדינה - ושלושתם סגורים. הסניף בכיכר רבין בתל אביב עבר לבעלות אחרת ופועל כיום בשם פוקה, ושמו של הסניף במוזיאון העיצוב בחולון, שגם הוא עבר לבעלות אחרת, הוא עדיין אידלסון 10, אך גם זה עתיד להשתנות בימים הקרובים. טל כרמון מסר: "באנו עם הרבה חדוות עשייה, אבל לא תמיד הדברים מסתדרים. כרגע אנחנו עסוקים במציאת פתרונות לבעיות שנוצרו".

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

אולדיס

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567