כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות אספרסו בר
זכיינות קפנטו
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות סחוט
קפה ג'ו_GO
זכיינות עידן 2000
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות איי לק
זכיינות קופיקס

קרן אייפקס במגעים לרכישת ניו־פארם

8/07/2014
קרן אייפקס במגעים לרכישת ניו־פארם

אחרי שחתמה על העסקה למכירת תנובה, זהבית כהן (וקרן אייפקס שבניהולה) לוטשת עיניים לתחום הקמעונאות. ל"כלכליסט" נודע כי מנכ"לית קרן ההשקעות מנהלת בשבועות האחרונים מגעים לכניסה לשותפות ברשת בתי המרקחת השנייה בגודלה בארץ, ניו־פארם.

חרי שחתמה על העסקה למכירת תנובה, זהבית כהן (וקרן אייפקס שבניהולה) לוטשת עיניים לתחום הקמעונאות. ל"כלכליסט" נודע כי מנכ"לית קרן ההשקעות מנהלת בשבועות האחרונים מגעים לכניסה לשותפות ברשת בתי המרקחת השנייה בגודלה בארץ, ניו־פארם.

היקף ההשקעה הצפוי לאייפקס הוא כ־150–200 מיליון שקל, חלקו יוזרם לחברה־האם, המשביר 365 של רמי שביט, וחלקו לניו־פארם עצמה. המגעים המצויים בשלבים הראשוניים סובבים סביב כניסת אייפקס לשותפות בחברה ואופציה להגדלת חלקה.

 

רשת ניו־פארם מפעילה 66 סניפים עצמאיים ו־39 סניפים בזכיינות במשביר בתי כלבו. הרשת סיימה את שנת 2013 בהכנסות של 1.14 מיליארד שקל וברווח תפעולי של 10.4 מיליון שקל. היא פועלת בשלושה תחומים - קוסמטיקה (28% מהמכירות), בתי מרקחת (37%) וטואלטיקה (35%). לניו־פארם הון עצמי של 160 מיליון שקל נכון לסוף שנת 2013.

שביט רכש את ניו־פארם ב־2007 לפי שווי של 170 מיליון שקל. ב־2012 ביצעה חברת לאור ייעוץ והשקעות הערכת שווי לחברה וקבעה ששווייה 261 מיליון שקל. שווייה המעורך של סופר־פארם, לעומת זאת, עומד על כ־1.5 מיליארד שקל.

במרץ האחרון השלים שביט את רכישת מניותיו של רוני אלרואי בניו־פארם (31.67%) מידי כונס הנכסים של חברת ישאל תמורת 34.65 מיליון שקל. העסקה נעשתה לפי שווי של כ־100 מיליון שקל למשביר, אולם כניסת אייפקס צפויה להיות בשווי גבוה יותר. רכישת מניות אלה נעשתה במטרה למזג בין ניו־פארם ובין רשת בתי הכלבו של המשביר, זאת בהתאם לדרישת חברת ההשקעות הפרטית Nashone להיכנס לשותפות במשביר.

על פי מזכר ההבנות שנחתם באוגוסט 2013 בין שביט והמשביר 365 ובין Nashone, שבשליטת סקוט וארי קורמן, החברה האמריקאית יועדה להשקיע 134 מיליון שקל בקבוצה תמורת 29% ממניותיה של המשביר בתי כלבו. ואולם, במאי השנה המגעים עם Nashone נתקלו בהתנגדות בעלי אג"ח מועדון 365 והתפוצצו. בעקבות זאת החליט שביט להפריד בין ניו־פארם לבין רשת בתי הכלבו ולהכניס לכל אחד מהן שותף נפרד. ל"כלכליסט" נודע כי אייפקס בוחנת כניסה גם לרשת בתי הכלבו.

המשביר בתי כלבו מרכזת כיום את פעילות הסניפים של קבוצת המשביר. פעילות זו הועברה אליה בשנת 2010, עד אז הפעילות נוהלה בידי החברה־האם עצמה.

בסוף מאי נכנסה הכשרה ביטוח להשקעה של 60 מיליון שקל במשביר. הכשרה, שבשליטת אלי אלעזרא, העבירה למשביר 49.2 מיליון שקל בתמורה לכ־12.6% מהמניות בהקצאה, והעמידה הלוואה של 10 מיליון שקל נוספים.

 

אייפקס מתכוונת לבצע את ההשקעה באמצעות הקרן החדשה להשקעות בישראל. הגיוס לקרן נמשך בימים אלה על ידי מנכ"לית אייפקס ישראל. לאחרונה חתמה אייפקס על מכירת אחזקותיה בתנובה (56%) לפי שווי 8.6 מיליארד שקל. במקביל ניהלה הקרן מו"מ לרכישת כמה חברות, ובהן טמבור, חלל תקשורת ויד2, וכיום היא מתמודדת על רכישת זאפ.

 

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

נטושקה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567