כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות קופיקס
זכיינות בליקר בייקרי
קפה ג'ו_GO
זכיינות איי לק
זכיינות סחוט
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קפנטו
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות עידן 2000

רבעון קשה לקסטרו: הרווח התפעולי צנח ב-97.6% ברבעון

‎הסתכם ב-500 אלף שקל בלבד ברבעון. האקלים החם ששרר ברבעון הראשון והעלייה בהוצאות המכירה והשיווק הביאו להרעה בביצועי רשת האופנה.
25/05/2014
רבעון קשה לקסטרו: הרווח התפעולי צנח ב-97.6% ברבעון (הגדל)

כניסתה של קסטרו לתחום אופנת הילדים סייעה לה בשורה העליונה, אבל האקלים החם ששרר ברבעון והעלייה בהוצאות המכירה והשיווק הביאו בסופו של דבר להרעה קשה בביצועים, ורשת האופנה רשמה צניחה חדה ברווחים - כך עולה מהדוחות הכספיים של החברה לרבעון הראשון 2014.

רשת קסטרו היא בעלת מותג האופנה הגדול בישראל, וכל פעילותה מרוכזת במותג קסטרו הנמכר ב-122 חנויות הרשת. אשתקד מתחה הרשת את המותג גם לתחום אופנת הילדים עם תת-המותג קסטרו KIDS, הנמכר ב-8 חנויות עצמאיות וב-40 נקודות מכירה נוספות הפועלות בתוך סניפי מותג האופנה.

ההתרחבות, שכללה גם פתיחת שני סניפים חדשים ברבעון, סייעה לקסטרו לשמר את רמת המכירות, למרות עיתוי חג הפסח שחל השנה ברבעון השני, בעוד שאשתקד הוא חל ברבעון הראשון. מכירות קסטרו צמחו ברבעון ב-0.4% והסתכמו ב-197.7 מיליון שקל.

לדברי גבי רוטר, מנכ"ל ומבעלי השליטה ברשת, קסטרו רשמה ירידה במכירות חנויות זהות בשל עיתוי הפסח. "אני שמח שבכל זאת הצלחנו להראות את אותה רמת הכנסות. היה רבעון לא פשוט בהיבט של החורף. בינואר-פברואר היינו צריכים למכור את המלאי החורפי, ועשינו זאת בהנחות ניכרות. בנוסף, 5 חנויות נסגרו ברבעון למשך כחודש לרגל שיפוצים", אומר רוטר.

הרווח הגולמי של קסטרו הסתכם ב-108.2 מיליון שקל, ושיעורו ירד מ-58.8% ל-54.7%. הרווח התפעולי של קסטרו צנח ברבעון הראשון של השנה ב-97.6% והסתכם ב-500 אלף שקל בלבד. במקביל, שיעור הרווח התפעולי ירד ל-0.25% מהמכירות, לעומת שיעור של 10.5% ברבעון המקביל אשתקד.

את השורה התחתונה חתמה קסטרו עם צניחה של 83% ברווח הנקי שהסתכם ב-2.4 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

- אתם סובלים מקניבליזציה?

רוטר: "בוודאי שיש קניבליזציה, אבל לא אנחנו עושים אותה אלא היזמים שפותחים מתחמים חדשים. הפגיעה הכי קשה היא בקניון הנגב בבאר-שבע, שבו אנחנו מרגישים חזק את הקניבליזציה. בנתניה, למשל, היה נכון לנו לפתוח בקניון עיר ימים כי הוא משתפר, אך אין ספק שהוא פגע במיקומים קודמים שבחלקם גם אנחנו נמצאים. בסך-הכול הצלחנו בשנים האחרונות לשמור פחות או יותר על המכירות בחנויות זהות. השאלה היא האם הביקושים בשוק יישארו אותו דבר".

- עד כמה הירידה בשער הדולר מיתנה את השחיקה שלכם?

"ברבעון הראשון אשתקד הדולר היה סביב 3.6 שקלים, והיום הוא סביב 3.45 שקלים, אז זה קצת עזר. מצד שני דאגו לקחת את זה מלמעלה, עם העלאת המע"מ".

בשנה הבאה תשיק קסטרו רשת איפור חדשה למותג Yves Rocher שקסטרו קיבלה את הזיכיון אליו.

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567