כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות עידן 2000
זכיינות קופיקס
זכיינות אספרסו בר
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות סחוט
קפה ג'ו_GO
זכיינות קפנטו
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות איי לק

מרקסטון הציעה את סטימצקי לשלומי גבאי

נציגים של מרקסטון הציעו לקבוצת משקיעים בראשות מנכ"ל איקאה לשעבר לרכוש את סטימצקי תמורת 100 מיליון שקל. גם רונן לוי שרכש את אופיס דיפו לאחרונה מתעניין ברשת. אתמול פעלו במרקסטון למציאת פתרון מיידי לתשלומים שלהם התחייבה סטימצקי
9/04/2014
מרקסטון הציעה את סטימצקי לשלומי גבאי (הגדל)

על רקע העיכוב בתשלומים של סטימצקי להוצאות ספרים שפורסם שלשום, נרשמת התעניינות של אנשי עסקים ברכישת רשת הספרים. ל"כלכליסט" נודע כי רונן לוי, מבעלי קבוצת ריטייל 3000 שרכש לאחרונה את אופיס דיפו ואת כפר השעשועים, נערך להגיש הצעה לרכישת סטימצקי מידי קרן מרקסטון. "סטימצקי מהווה פעילות משלימה לעסקים שלנו ומחזיקה במיקומים הטובים ביותר בכל הקניונים", אמר לוי ל"כלכליסט", "בכפוף לבדיקת המלאי והחובות לספקים נגבש הצעה לרכישתה".

בתקופה האחרונה פעלה קרן מרקסטון למציאת קונה שייקח על עצמו את חובות החברה. לפני חודש קיים אמיר קס, מנכ"ל מרקסטון שנהרג בשבוע שעבר, פגישה עם מנכ"ל איקאה לשעבר שלומי גבאי. בפגישה הציע קס לגבאי לרכוש את סטימצקי אולם האחרון סירב להצעה. גבאי עצמו אישר את קיום הפגישה עם קס ומסר: "אני כואב את לכתו של אמיר. נפגשתי איתו והיתה פגישה טובה שלא הבשילה לכדי עסקה".

שינויים שעלולים לגרום להפסד ב־2014

 ל"כלכליסט" נודע כי המחיר שדרשה מרקסטון מגבאי תמורת סטימצקי עמד על 100 מיליון שקל. עם זאת, הגורם שקישר בין קס לגבאי העריך כי מרקסטון תהיה מוכנה להפחית את מחיר הרשת לכ־40 מיליון שקל בלבד, וזאת על רקע נתונים כספיים של הרשת שעלו בפגישה.

"דובר על כך שהרשת סיימה את 2013 עם מכירות של 350 מיליון שקל אבל עם רווח נקי של מיליון שקל בלבד, כשההערכות הן שבעקבות השינויים בענף 2014 עלולה להסתיים בהפסד", חושף גורם המעורה בפרטי הפגישה.

לדברי אותו גורם, דובר על עסקה רחבה, תוך מינוי מנכ"ל חדש לסטימצקי שינקוט מהלכי התייעלות לצד הגברת המכירות. "שלומי נשאל אם יהיה מוכן לקחת את סטימצקי ולהשביח את פעילותה", ציין הגורם.

הקשיים שעמם מתמודדת סטימצקי בשנים האחרונות נוכח התחרות מצדה של צומת ספרים החריפו עקב המעורבות הרגולטורית שיצר חוק הספרים. "מרקסטון נושאת על גבה חוב של 135 מיליון שקל לבנקים הנובע מהלוואה לרכישת הרשת, וסטימצקי נושאת בחובות לספקים המוערכים ב־50 מיליון שקל. כדי לא לרשום הפסד הבעלים רצו למכור את הרשת ב־100–150 מיליון שקל, אבל כשעתיד קמעונאות הפנאי כל כך לא ברור, הקונה יהיה מוכן לכל היותר לקחת על עצמו את גובה החוב לספקים", מעריך בכיר בענף.

לטענת גורם אחר, אף שרוח התקופה אינה תומכת באפשרות למיזוג בין סטימצקי וצומת ספרים, לא מן הנמנע שזה מה שיציל את הענף: "אין סיכוי כרגע שהממונה על הגבלים ייתן לצומת ספרים להתמזג עם סטימצקי, אבל נוכח המצב בענף זה הפתרון שיוכל להציל את המו"לים, העובדים והרשת".

 

 

 

בשבוע שעבר השיקה מנכ"לית סטימצקי איריס בראל מחלקות ציוד משרדי בסניפי הרשת וחשפה כי "מרץ היה קטסטרופלי והתאפיין בירידה חדה במכירות. הקניונים ריקים ואנשים לא קונים. העובדה שהשנה לא הרגשנו את החורף הביאה לכך שפחות לקוחות הגיעו לקנות בגדים בקניונים, וכתוצאה מכך גם אנחנו נפגענו כרשת שלא מגיעים במיוחד אליה אלא במסגרת בילוי בקניונים".

המו"לים בוחנים המשך אספקת ספרים לרשת

בשלב זה בוחנים המו"לים את צעדיהם בכל הנוגע להמשך אספקת ספרים לרשת. לדברי חלק מהמו"לים, אתמול לא ביצעה הרשת הזמנות אך גם לא נתנה מענה בנוגע לתשלומים. "התקשרתי לשאול מה קורה עם הצ'קים ואמרו לי שאין חדש. את איריס לא הצלחתי להשיג", מסר אחד המו"לים. לדברי רחלי אידלמן, מנכ"לית הוצאת שוקן, "לדעתי חברה מסודרת צריכה לשלם בזמן ואם היא לא משלמת, זה מעורר תהיות". מו"ל אחר טען כי "גם לפני שנה הרשת הוסיפה באופן חד־צדדי עוד שבעה ימי אשראי לתנאי התשלום, ובכך חסכה הרבה ריבית".

אתמול פעלו אנשי מרקסטון מול אנשי פיננסים למציאת פתרונות מיידיים ל ביצוע התשלומים שלהם התחייבה סטימצקי. משיחות עם עובדי הרשת עולה כי משכורותיהם שולמו במועד והרשת אף העניקה להם שי לחג.

מרקסטון, שרכשה את סטימצקי תמורת 55 מיליון דולר ב־2005, היתה אמורה למכור את הרשת עד 2013 בהתאם לאורך חיי הקרן. כבר ב־2008, עם התעצמות התחרות בענף מצד צומת ספרים, נשחקה רווחיות סטימצקי, ובקרן ניהלו מו"מ למכירת 20% מסטימצקי לשופרסל ב־13 מיליון דולר.

החשש מחרם חרדי נוכח העובדה שחלק מחנויות סטימצקי פתוחות בשבת הביא לנסיגת שופרסל מהעסקה. לפני כשנתיים ניסתה בראל לגבש קבוצת משקיעים לרכישת הרשת ולעניין בכך אנשי עסקים ובהם חגי שלום ורמי לוי, אך אלו לא מצאו עניין בעסקה. ניתן להעריך כי שחיקת הרווחיות בענף, לצד חוק הספרים, הביאו לדחיית ההצעה.

מסטימצקי נמסר בתגובה כי "בצל הטרגדיה הנוראית שקרתה למנכ"ל מרקסטון ויו"ר סטימצקי, נמסר לרשת מהקרן כי בשל המקרה הנוראי הקרן מצויה במצב של התארגנות מחדש והיא מטפלת בכל הנושאים במהירות האפשרית".

דובר מרקסטון סירב להתייחס לדברים.

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567