כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות קופיקס
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות סחוט
קפה ג'ו_GO
זכיינות עידן 2000
זכיינות איי לק
זכיינות קפנטו
זכיינות אספרסו בר

רשת ארקפה מתרחבת: רוכשת 50% מרשת קפה נטו

בכוונת הרשתות להמשיך ולפעול תחת המיתוג הנפרד של כל רשת ■ העסקה מותנית בקבלת אישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים
25/02/2014
רשת ארקפה מתרחבת: רוכשת 50% מרשת קפה נטו (הגדל)

רשת ארקפה מתרחבת: הרשת רוכשת 50% מרשת קפה נטו. העסקה שנחתמה אמש (ב') בין הצדדים מותנית בקבלת אישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

רשת ארקפה ורשת קפה נטו הן שתיים מרשתות בתי הקפה הוותיקות בישראל.

 

ארקפה הוקמה בשנת 1994 על-ידי הזוג שרה וקובי שמר. היום מצויה הרשת בבעלות משותפת של קובי שמר ורון שמר (50%) וירון ירקוני (50%), שרכש לפני כשנתיים את המניות מידי משפחת שמר תמורת 16-20 מיליון שקל. ירקוני עצמו החזיק בעבר 15% מרשת ארומה ישראל, ובשנת 2012 הוא מכר את חלקו למייסד רשת ארומה, יריב שפע.

 

ארקפה רשתות מוחזקת על-ידי חברת ארקפה ישראל, ש-10% ממנה הם בבעלות איטלקית של אנריקו מסצ'ני.

 

כיום מונה רשת ארקפה 31 סניפים, ש-7 מתוכם הם בבעלות ישירה של הרשת, 6 בשותפות ו-18 סניפים הפועלים בזכיינות. מחזור מכירותיה השנתי של הרשת (ללא מע"מ) עומד על כ-150 מיליון שקל, והוא כולל גם את פדיון הסניפים המופעלים בזכיינות. כחלק מפעילותה, מפעילה הרשת מפעל ברמת פולג האחראי לייצור הלחם והמאפים ולקליית הקפה.

 

בניגוד לרשתות קפה אחרות, שהתפתחו בצורה מואצת ובפריסה ארצית ובמקביל הרחיבו את התפריט שלהם כך שהוא כולל מנות חמות, ארקפה נשארה באופן עקבי עם האסטרטגיה שהותוותה בתחילת דרכה. הרשת מעניקה שירות חלקי (ללא מלצרים), והתפריט שלה כולל כריכים ועוגות לצד הקפה.

 

בשנים האחרונות פיתחה ארקפה את תחום הבייקרי במטרה להגדיל את מכירות המאפים והלחמים. במסגרת זו היא גם פתחה 3 דוכנים שבהם נמכרים לחמים, מאפים וקפה, בעיקר לצריכה בבית. הדוכנים פועלים בקניון רמת-אביב, בקניון גבעתיים ובקניון שבעת הכוכבים בהרצליה.

 

מיתוג נפרד

 

רשת קפה נטו הוקמה אף היא בשנת 1994 על-ידי חיים מלכה ושלמה אברס. לפני כחודש וחצי החליטו אברס ומלכה לפרק את השותפות ביניהם, ומלכה רכש את חלקו של אברס. בעסקה הנוכחית נכנסת למעשה ארקפה לנעליו של אברס.

 

רשת קפה נטו מונה 16 סניפים, שרובם במכרז הארץ. שלושה מהסניפים הם בבעלות ישירה, ו-13 פועלים בזיכיון. מחזור מכירות הרשת השנתי עומד על כ-70 מיליון שקל בשנה.

 

בניגוד לארקפה, קפה נטו פועלת עם שירות מלא הכולל מלצרים ותפריט רחב יותר.

 

אם העסקה תאושר על-ידי הממונה על ההגבלים העסקיים, בכוונת הרשתות להמשיך ולפעול תחת המיתוג הנפרד של כל רשת, אך במקביל ליהנות מהעברת ידע הדדי, ניסיון וכפי הנראה גם מכירות של מפעל ארקפה לקפה נטו.

 

רשת ארקפה סירבה להגיב לידיעה. את תגובת רשת קפה נטו לא ניתן היה להשיג.

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

סמארטפון

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567