כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות אספרסו בר
זכיינות סחוט
זכיינות ג'נטלמן
קפה ג'ו_GO
זכיינות קפנטו
זכיינות קופיקס
זכיינות איי לק
זכיינות עידן 2000

קופיקס משנה כיוון: מחפשת זכיינים לרשת

עם הקמת הרשת הכריזו הבעלים כי לא ימכרו זיכיונות לפני שיגיעו ‭50-ל‬ סניפים. אתמול חזרו בהם: "נכון שהצהרנו, אבל החלטנו שכדי לזרז את הפריסה בכל הארץ נשלב כבר עכשיו זכיינים"
22/01/2014
קופיקס משנה כיוון: מחפשת זכיינים לרשת (הגדל)

בניגוד להצהרות של בעלי רשת קופיקס עם הקמתה, הרשת החלה בגיוס זכיינים. רק לפני 3 חודשים הכריז אחד הבעלים - גיל אונגר, המשמש כיו"ר קופיקס - כי "הרשת תפעיל את כל החנויות בבעלות מלאה במשך 6 חודשים והסניף יעבור לזכיין רק אחרי שברשת יראו שהוא רווחי."

 

אבי כץ, מייסד קופיקס, אמר באותו מעמד: "כל מי שאמר שהתוכנית שלי היא למכור זיכיונות בהרבה כסף ואז לעשות קופה ולברוח - יצא טמבל." אונגר אמר אז כי בכוונת הרשת להגיע 50-ל סניפים בבעלות עצמית וציין כי הזכיין הפוטנציאלי יצטרך לעבור השתלמות של 6-3 חודשים.

 

כיום בבעלות הרשת רק 6 סניפים - בין היתר בתל-אביב, ראשון לציון ונתניה - אבל הבעלים אישרו כי בכוונתם למכור זכיונות. "נכון שהצהרנו, אבל החלטנו שכדי לזרז את הפריסה בכל הארץ נשלב כבר עכשיו זכיינים," אמר כץ ל"ידיעות אחרונות." "אנחנו כעת בתהליך הקמה של 15 סניפים חדשים ונרצה לשלב בהם זכיינים."

 

איך יתנהל מודל הזכיינות?

 "אנחנו לא נדרוש מהזכיין דמי זכיינות חד-פעמיים, כמו רשתות קפה אחרות, אלא דמי ניהול קבועים עבור הליווי השוטף שלנו בניהול העסק, בתוספת תשלום חד-פעמי עבור הוצאות הקמת הסניף. הרווח העיקרי שלנו ייגזר ממכירת המוצרים לזכיין, כאשר מחיר המוצר ייקבע בהתאם לכמות שימכור הזכיין. המחיר יירד ככל שהכמות תגדל".

 

האם מוצרים שנמכרים 5-ב שקלים יאפשרו לזכיין להרוויח כאשר הוא צריך לשלם גם לכם?

 כץ: "לפי המודל שלנו - כן. מדובר בזכיין שיעבוד בעצמו בסניף."

 

שטחי פרסום - על כוסות

במקביל, החלה רשת קופיקס למכור שטחי פרסום על כוסות השתייה הקרה. המפרסם הראשון הוא האתר WOBI להשוואת מחירי ביטוח מקבוצת רוביקון. וובי יפרסם על גבי כוסות השתייה השקופות של רשת קופיקס בתמורה למימון עלויות הכוס.

 

לדברי כץ, בשלב זה הרשת לא מעוניינת לתת שטחי פרסום על כוסות הקפה שנושאות את המותג קופיקס, כדי לבסס אותו.

 

"אנחנו במו"מ עם גופים נוספים לגבי פרסום על מוצרים חדשים שכיום אינני יכול למכור במחיר של 5 שקלים," אמר. "הפרסום על האריזות נועד להפחית עלויות ולאפשר לנו להוסיף למגוון מוצרים חדשים 5-ב שקלים".

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

 

 

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

ממלכת החלבה והטחינה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567