כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות עידן 2000
זכיינות קופיקס
קפה ג'ו_GO
זכיינות קפנטו
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות אספרסו בר
זכיינות איי לק
זכיינות סחוט

גם קפה ג'ו תחת זכוכית המגדלת של גילה

אחרי שבעלי קפה קפה, רולדין, לנדוור ואילן'ס נחקרו בחשד לתיאום מחירים, לכלכליסט נודע כי גם מנהל בדלק ישראל, בעלת רשת קפה ג'ו, נחקר במשרדי הרשות. דלק ישראל: "החברה פועלת על פי הכללים. נשתף פעולה ככל שיידרש"
11/12/2013
גם קפה ג'ו תחת זכוכית המגדלת של גילה (הגדל)

רשות ההגבלים העסקיים ממשיכה לחקור האם רשתות הקפה תיאמו ביניהן מחירים. אחרי שהרשות חקרה את בעלי קפה קפה, רולדין, לנדוור ואילן'ס, ל"כלכליסט" נודע שלאחרונה נחקרו גם בכירים בחברת דלק ישראל, בעלת רשת קפה ג'ו וחנויות הנוחות מנטה.

במסגרת החקירה זומן למשרדי הרשות מנהל השיווק בדלק ישראל גיא אדרי. החוקרים שאלו את אדרי על שיחה שניהל לכאורה עם בעל רשת קפה מתחרה שעסקה בתגובות אפשריות לפתיחתה של רשת קופיקס בסוף ספטמבר. מדלק ישראל נמסר בתגובה: "אנחנו לא מגיבים על כל הקשור בנושא. רק נציין שהחברה פועלת על פי כל הכללים והחוקים, וכמובן תשתף פעולה ככל שיידרש".

 

 חקירת רשות ההגבלים החלה בעקבות פרסומים שלפיהם רשתות הקפה הגדולות דיברו ביניהן על הכוונה שלא להוריד מחירים כתגובה להשקת חנות קופיקס ברחוב אבן גבירול. קופיקס, בבעלותו של אבי כץ, הושקה בקול סערה כאשר הודיעה כי תמכור קפה, מאפים וסנדביצ'ים במחיר נמוך של 5 שקלים לכל פריט.

 

ההשקה סחררה את בעלי רשתות הקפה, ורונן נימני, הבעלים של קפה קפה, צוטט בעיתון "דה מרקר" כמי שאומר שהוא לא מתכוון להוריד אפילו אגורה במחיר הקפה, וכי הוא ועמיתיו מרשתות קפה גדולות דיברו ביניהם וסיפרו מה הם מתכוונים לעשות בתגובה להשקת קופיקס, והחליטו שאף אחת מהן לא תוריד מחיר.

 

אמירות אלה הובילו את רשות ההגבלים להתחיל לחקור בעניין. החקירה נערכה בשני גלים, כאשר בשלב ראשון פשטה הרשות על משרדי רשת קפה קפה וערכה חיפוש, בין היתר במחשבים שבמשרד. באותו גל נחקרו גם קובי חקק, הבעלים של רולדין, ועופר קורן, מבעלי לנדוור. בשלב שני הורחבה החקירה לרשתות נוספות ונחקרו יעקב לוזון, הבעלים של רשת בתי הקפה אילן'ס, ואחריו גם בכירי דלק ישראל.

 

בתגובה לפרסומים בעבר מסרו בעלי קפה קפה, לנדוור, רולדין ואילן'ס כי שיתפו פעולה עם החקירה, והדגישו כי מעולם לא תיאמו מחירים.

 

 בינתיים, למרות ההצהרות של נימני כי לא יוריד אפילו אגורה, ערכה שלשום קפה קפה מסיבת עיתונאים ובה הכריזה הרשת על הוזלה של כ־35% במחירי המשקאות החמים בטייק אווי ובמחיר של שלוש מנות פופולריות שנמכרות בישיבה בסניפים: כריך חביתה, פסטה ברוטב עגבניות וסלט ישראלי קצוץ.

 

המהלך של קפה קפה בא לאחר שארומה ישראל וארומה תל אביב כבר הודיעו באוקטובר על הוזלה של חלק ממוצריהן. ארומה ישראל הוזילה את הקפה בטייק אווי וחלק מהכריכים, וארומה תל אביב הורידה את מחיר הקפה בטייק אווי. בימים הקרובים צפויה גם רשת לנדוור, שנחשבת לרשת היקרה ביותר במחיר הקפה לצד ארקפה, ליישר קו עם המתחרות ולהודיע על הורדת מחירים.

 

מתעניין/ת בפגישת ייעוץ? לחץ/י כאן!

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

סמארטפון

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567