כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות ג'נטלמן
קפה ג'ו_GO
זכיינות עידן 2000
זכיינות קפנטו
זכיינות קופיקס
זכיינות איי לק
זכיינות סחוט
זכיינות אספרסו בר

בעלי קופיקס: "מוכרים בבית-קפה אחד 4,000 כוסות ביום"

אבי כץ מבטיח ובינתיים מקיים קפה ב-5 שקלים לכוס: "אני מבטיח לא לייקר את המוצרים, זו חנות שלא תעמוד רגע ריקה"
8/10/2013
בעלי קופיקס: "מוכרים בבית-קפה אחד 4,000 כוסות ביום" (הגדל)

אבי כץ, מי שעומד מאחורי רשת קפה קופיקס שמבטיחה ובינתיים גם מקיימת קפה ב-5 שקלים לכוס, התארח בתוכנית "ברקוד" של גלובס TV .

- אז עבר שבוע, הרבה מאוד אנשים כבר שתו קפה ב-5 שקלים. אתה מתחרט?

כץ: "מתחרט?".

- על המחיר הנמוך. יכולת להרוויח כנראה המון כסף?

"הרווחתי כמה וכמה, על שום דבר אני לא מתחרט, וקרו הרבה דברים השבוע. אם רק יתקיים בי פרומיל מהברכות שקיבלתי מהאנשים שעמדו בתור וקיבלו קפה וסנדוויץ' או קפה ועוגה ב-5 שקלים - כבר אני לא מתחרט, כל השאר טיפ".

- נו, ואיך אתה מסכם את השבוע הזה מבחינת הכנסות, מבחינת הוצאות?

"ראי, כמה עולה חנות? יש אנשים שצריכים לנחש. אני לא צריך. לי היה 7 רשתות, 252 חנויות בו-זמנית, 50 מתוכן מעל 500 מטר. לעשות חשבון של חנות אנו יודע. ידענו כמה זה עולה עוד לפני שפתחנו. הרי עבדנו על זה חצי שנה וסיננו את זה במסננת הכי דקה שאפשר לסנן. מה שלא ידענו הוא כמה אפשר למכור בנקודה. זו הייתה התעלומה".

- ומה פתרון החידה?

"בואי נאמר ככה: לפני המספרים אני אתן לך את הסוף שלא תהיה במתח - זה פי שניים מהמצב הכי אופטימי שחשבתי".

- תתרגם לנו?

"אני אתרגם לך. לפני הפתיחה אמרתי לעצמי ש-1,000 פריטים זה בסדר, זה מחזיק את החנות. אמרתי שאם זה מה שיהיה, אני אשאיר 3 חנויות, שיתפרנסו אנשים. אמרתי לעצמי שאם זה יהיה 1,500 - כבר יש פה עסק, אז נפתח כמה עשרות חנויות. אמרתי לעצמי שאם נמכור 2,000 פריטים ביום - זה משנה מדינה. יש לנו כפול מ-2,000. החנות עושה היום 4,000. אני מכיר את סוג החנויות האלה, היו לי כל מיני סוגי חנויות. ובחנות כזאת - זה לא ייגמר, זה לא יירד. אולי יהיו שינויים קלים".

- זהו, זאת השאלה, האם אתה לא חושש שאחרי ההתלהבות של השבוע הזה אנשים יירגעו?

"לא. כי ברגע שנגמר התור - אחרים שעברו במקום נעמדים בתור. זה מה שיפה בחנות הזאת. הרי אם קנית מוצר בחנות צעצועים היום בערב, בפעם הבאה אני אפגוש אותך ביום ההולדת הבא של הבן שלך; אבל אם שתית אצלי קפה אצלי ב-11:00 בלילה - ב-7:00 בבוקר את עוד פעם תבואי".

- הרבה מהלקוחות הם כבר לקוחות חוזרים?

"מה זה הרבה? כולם. זה בלי סוף. חנות כזאת לא תעמוד רגע ריקה. את נותנת קפה ב-5 שקלים, וזה לא ייפסק".

- זאת השאלה, אגב, זה לא ייפסק? זה לא יתייקר?

"למה שיתייקר?".

- ואם יתייקרו חומרי הגלם, תתייקר השכירות?

"אז אני מספר לך שהכול יורד. אם קנית ספה לפני 10 שנים, היום את קונה בחצי מחיר. המוצרים בעולם יורדים. במדינת ישראל יש שני תחומים שהמחירים בהם לא יורדים: בסופרמרקטים, בגלל השליטה המוחלטת של רשתות המזון ושל הספקים; ובבתי-הקפה, בגלל שליטה מוחלטת של קניונים ומרכזים מסחריים".

- קיבלת חיבוק חם מאוד מהציבור, אבל אני מניחה שלצד זה אתה גם מקבל מסרים, אולי אפילו איומים מגופים אחרים, מגורמים אחרים שאתה קצת פוגע בהם?

"אנחנו התמודדנו. זה נדוש להגיד, אני לא פוחד מאיומים. שמענו איומים. לפני חודשיים פורסמה באחד העיתונים ידיעה שהודלפה לגבי הרשת, ומיד ביטלו את העבודה מולנו 6 מתוך 10 מהספקים. היה לי ספק מצוין של קפה שחתמתי אתו, ספק שמוכר להמון בתי-קפה בתל-אביב. כשיצאה השמועה, הוא הודיע לי שהוא לא יכול למכור לי, כי הוא קיבל - לא איומים, כי זה לא איום - אבל קיבל התראה מלקוחות שיפסיקו לקנות ממנו. והוא הפסיק".

 

מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

תרזה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567