כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות איי לק
זכיינות קופיקס
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות עידן 2000
קפה ג'ו_GO
זכיינות אספרסו בר
זכיינות סחוט
זכיינות קפנטו

מדריך לסגירת שותפות

פירוק שותפות

בנוסף לפעולות מול הרשויות קרי הודעה לרשויות המס: מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, ניתן לפרק שותפות בשני אופנים:

 

·         פירוק שותפות בהסכמה – עקב אירועים מסוימים (כגון מוות, פשיטת רגל, אי הסכמה על דרך ניהול השותפות ועוד) או סיום התקופה הקצובה בזמן אשר נקבעה מראש לקיום השותפות.

·         פירוק שותפות על-פי צו של בית משפט (בסמכות בית המשפט המחוזי) –  פקודת השותפות קובעת רשימה של מקרים בהם בית המשפט ייתן צו לפירוק השותפות ובהם:

 

o ​​​התנהלות של אחד השותפים אשר משפיעה או יכולה להשפיע על המשך ניהול השותפות.

o ​הפרת הסכם השותפות המקצועי על ידי אחד השותפים כך שלא ניתן להמשיך ולקיים את השותפות.

o ​​ניהול העסק לא יכול להימשך אלא בדרך של הפסד.

o אבדן כשירות או שפיות הדעת של אחד השותפים, אשר לא מאפשרת את המשך קיום השותפות.

o ​עילת סל – מן הצדק ומן היושר לפרק את השותפות.

 

מחיקת שותפות

 

·         הודעה על פירוק העסק לרשם השותפויות - במידה והשותפות רשומה ברשם השותפויות, יש להודיע לרשם השותפויות על פירוק השותפות. 

·         בסמכות רשם השותפויות למחוק שותפות לא פעילה או  שאינה ממשיכה בעסקיה. עובר למחיקת השותפות, רשם השותפויות יפנה בכתב אל השותפות וכן יפרסם הודעה ברשומות. במידה ורשם השותפויות לא יקבל תשובה מהשותפות הוא יוכל למחוק את רישומה של השותפות לאחר כ-3 חודשים.

 

תשלום אגרה

שותפויות לא פעילות רשאיות לקבל פטור מאגרה לתקופות בהן היו לא פעילות בכפוף להגשת הודעת פירוק כאמור בצירוף המסמכים כאמור בתקנה 5א (א) לתקנות החברות (אגרות), התשס"א- 2001,  בשינויים המחייבים.

לפירוט נוסף בנושא של פירוק שותפות, לחץ כאן.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

נטושקה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567