כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות סחוט
זכיינות קפנטו
זכיינות אספרסו בר
זכיינות קופיקס
זכיינות ג'נטלמן
קפה ג'ו_GO
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות איי לק
זכיינות עידן 2000

חושב לרכוש זיכיון? קבל כמה טיפים שיובילו אותך להחלטה נכונה יותר.

רכישת זיכיון של רשת הינה מהלך חשוב וגורלי עם השלכות משמעותיות על עתידו הכלכלי, האישי והמשפחתי של הזכיין הפוטנציאלי. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר ביזם הנמצא בראשית דרכו העסקית.
10/11/2011

להלן 10 טיפים בטרם רכישת זיכיון.

 

1. רכוש זיכיון מרשת שכבר עובדת עם זכיינים קיימים מחד ומפעילה סניפים בבעלותה מאידך. כך גדלים הסיכויים שהרשת הינה רשת מנוסה בסיוע ותמיכה לזכיין וערה לרגישות ולבעייתיות של תפעול סניף.

 

2. עדיף לקנות זיכיון מרשת אשר עובדת בהתאם לכללים של הקוד האתי בזכיינות של המרכז לקידום זכיינות, רשת כזו מבטיחה סטנדרטים ויחסי מסחר הוגנים בין הרשת והזכיין.

 

3. מומלץ לערוך תצפיות על סניפים פעילים של הרשת עוד בטרם המשא ומתן איתה. הסתכל על נקודות תורפה בסניפים, והעלה אותן לדיון במשא ומתן עם הרשת.

 

4. בקש מהרשת לשוחח ולהיפגש עם זכיינים פעילים. בפגישה שאל את הזכיין הפעיל על רמת תמיכת הרשת בו, עד כמה הוא מרוצה מהרשת והאם הוא מרגיש שהוא עשה בחירה נכונה.

 

5. שאל את הרשת על מחזורי מכירות חודשיים של סניפים פעילים, ברר מהו הרווח הגולמי (הרווח מהמכירות ללא הוצאות הנהלה וכלליות) ומהו הרווח התפעולי, כלומר הרווח שנותר לאחר כל ההוצאות לפני מס. וודא כי אתה יכול "לחיות" עם שורת רווח כזו והיא מספקת אותך.

 

6. בקש מהרשת את חוזה הזיכיון עוד קודם המשא ומתן, קרא אותו בעיון רב וסמן נקודות בעייתיות. מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד מומחה בזכיינות. חשוב לציין שלא כל עו"ד מסחרי הינו עו"ד מומחה בזכיינות. חשוב שכל ההסכמות עם הרשת במשא ומתן ייכנסו להסכם הזיכיון.

 

7. מומלץ לגשש האם מתחרים של הרשת ממנה רוכשים את הזיכיון מתכוונים לפתוח סניפ/ים סמוך/ים לסניף אותו אתה מתכוון לפתוח. אם כן ייתכן כי יש לעשות חשיבה מחודשת או להיערך בהתאם.

 

8. שאל את הרשת על תוכניות הפיתוח שלה בזמן הקרוב והרחוק, כמה סניפים היא מתעתדת לפתוח והיכן.

 

9. מומלץ כי לפחות 40% מעלות הקמת הסניף יהיו מהון עצמי של הזכיין ורק היתר מהלוואות. יש לזכור כי בנקים נותנים מטרייה ביום שמש, וביום סגרירי הם רוצים אותה בחזרה.

 

10. אם אתה לא "שועל עסקים" רצוי כי בכל ההליך של רכישת הזיכיון ילווה אותך יועץ עסקי מומחה בזכיינות שיכווין אותך לגבי בחירת הרשת המתאימה לך ביותר ועד לחתימת עסקה עם הרשת. כך תקטין את הטעויות שאתה עלול לעשות בדרך (ועל טעויות משלמים...) ובמקביל תגדיל את סיכוי ההצלחה.

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

ממלכת החלבה והטחינה

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567